Larissa

Co z hlavy víte o globálním oteplování?

Nehledjte v mé otázce hlubší význam, jen by mě zajímalo, jaké povědomí o tom naše společnost má.

*Mimochodem, prosím aspoň o denní nesmazání mé otázky, minule jsem si nestihla přečíst jedinou odpověď z 6 a otázka byla smazána. Dodnes nechápu, co je špatného na tom se zeptat, proč jste se rozhodli pro své povolání?

Nejlepší odpověď
mosoj

Jak vidíš z odpovědí, podvědomí žádné !! Oni nevidí to sucho a záplavy, čekají léto v zimě. Shodou okolností běží na TV Barrandov plus dokumentární seriál ŽIVOT BEZ VODY! 1. díl byl včera a druhý díl bude 10.1. ve 21:40. Po zhlédnutí včerejšího dílu mně běhá mráz po zádech. To není popis nějaké teorie, to je dokumentace mnohaletého reálu až do současnosti v různých zemích světa. Zřejmě je pro lidstvo již pozdě. Nedávná konference o globálním oteplování „stanovila“ zbožné přání, zvýšení průměrné teploty na Zemi o 2oC.
I kdyby se teplota na této úrovni zastavila ( což není vůbec reálné) znamenalo by to snížení objemu vody v kapalném stavu na Zemi o 30% !!! Ano tolik vody by pohltila atmosféra Země ve formě vodních par, pokud by se její teplota zvýšila o 2oC. Je ale zcela jisté, že zbožné přání dodrženo nebude a skutečnost bude o hodně drastičtější.
Ano, čeká nás absolutní nedostatek vody a z toho vyplývající nedostatek potravin + stovky dalších problémů, včetně válek , hladomoru a opravdový exodus stovek milionů migrantů. Člověk je na nejlepší cestě zničit tuto jedinečnou planetu, už je hódně blízko.

Další odpovědi
Zaibatsu

Je přirozené, jenom míra neustálý akcelerace je zřejmě způsobená člověkem a znamená, že se většina fauny a flóry nebude schopná se dostatečně rychle přizpůsobit a vymře, čímž naruší potravinový řetězec.

Zvedne hladinu moří, protože budou tát ledovce. (Na druhou stranu díky tomu by se mělo krátkodobě ochladit moře, Golfský proud, a v Evropě by tím zřejmě měla být větší zima, což se neděje).

Stále nechápeme přesně, co ji způsobuje, navzdory tomu, že investujeme astronomický částky do jejího řešení.

Kepler

Četl jsem o tom dost a povědomí o tom problému mají všichni, co sledují zprávy, nebo populárně vědecké odstavce. Kdo jde do hloubky, zjistí že:

  1. Nemůže za to jen člověk.
  2. Protiemisní opatření CO2 jsou k ničemu, protože rozhodující množství skleníkových plynů a daleko účinnějších plynů (metan) produkují krávy a jiní velcí býložravci. (podle některých).
  3. Ke klimatickým změnám, ať už oteplením, nebo dobám ledovým, vždy docházelo a docházet bude.
  4. Nikdo z teoretiků a vědců pořádně neví proč.
  5. Nejsou známy kosmické vlivy (aktivity Slunce, momentální postavení v naší Galaxii aj.)

JájsemRaibek

No dnes mám z globálního oteplování trochu trauma, protože byla pěkná kosa a nějak se to tomu oteplování teda vůbec neblížilo.
Když už by se mělo oteplovat, čekal bych, že bude líp a líp a líp a ne jak dnes, takový fujtajbl hnus a navíc do toho ještě to bílý blééé.

Janec

Podle mě má člověk na něj zanedbatelný vliv. Jde jenom o peníze a uhlíkové daně. Jeden běžný vulkán vypustí při erupci až 30× více CO2 než lidstvo za celou svoji existenci. A právě v CO2 všichni vidí viníka. Zajímavé také je že posledních asi 20 let se neotepluje. I kdyby, země se z toho sama rychle dostane, zemská atmosféra se už vyrovnala s daleko většími katastrofami. A vždy kdy bylo tepleji a bylo více CO2, se životu na této planetě lépe dařilo.

anonym

V létě je vedro a v zimě zima, to je normální, spíš lidstvo se množí ukrutnou rychlostí a není pitná voda…

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=gWkilDwbDJY

xxx3

Velkým problémem je, že pokud globální oteplování opravdu výrazně ovlivňuje člověk, je obtížné (možná i nemožné) ho zastavit. Klima na planetě je šíleně komplexní systém, který ve své složitosti dokonale nechápe nikdo. Osobně mi přijde nejrozumnější důvěřovat spíš lidem, kteří klima studují na odborné úrovni, než někomu, kdo si o tom čte z pohledu amatéra (ale má pak ve všem „jasno“). Vůbec pak nedůvěřuji všeználkům typu našeho exprezidenta. Pokud se klimatologická obec nemýlí, pak je klimatická změna (což je přesnější název) podpořená člověkem. Problémem je, že je tam dlouhá reakční doba, takže o nějakém zastavení oteplování by bylo možno uvažovat pouze pokud by lidstvo naprosto radikálně změnilo své chování zde na Zemi – a to je (alespoň podle mě) naprosto nereálná představa. Navíc řada lidí teorii o globálním oteplování nevěří a mnoho dalších ani nezajímá. Strašně moc si přeji, aby se ty davy klimatologů pletly, protože nějakou opravdu výraznou akci proti „oteplování“ opravdu neočekávám. Mnohem radši bych byl, kdyby se vyplácaly velké prostředky na boj s přeludem, než nicnedělání, které možná dopadne dobře, ale možná bude pro lidstvo (přesněji pro naše děti a vnuky) pohromou.

Rokio

Já si myslím, že jakékoliv zlehčování tohoto problému není na místě. Lidé, kteří si myslí, že globální oteplování je přirozenou součástí vývoje země, jsou na omylu. Důležité ovšem je, abychom se dobře chovali k naší planetě.