FlAsh_7

Co všechno můžeme mít první?

Říká se: vydělat první milion, napsat první knihu aj. Co ještě můžeme mít „první“?

Nejlepší odpověď
zjentek

Tak snad všechno je jednou poprvé, nebo ne?

Další odpovědi
Rokio

Můžeme mít první rande, první holku, první polibek, první zaměstnání, první úspěšně ukončenou školu (pokud chceme mít absolvovaných více škol), první menstruaci (pouze u něžného pohlaví), první zdolanou horu atd.

Kelt

I ta nejdelší cesta začíná prvním krokem. Podstatné je, aby to dílo mělo smysl. Aby to neohrožovalo život, bezpečnost. Například být první, kdo vydržel v plynové komoře nějakou dobu , nebo kdo spadl ze 100 m výšky a nic se mu nestalo tady nepočítám. A jinak sportovci, vědci, lékaři, spisovatelé a všichni mají volné pole.

ivzez

To se dá použít k téměř čemukoli…

nyjono

Jak píše zjentek. Všechno je jednou poprvé.
Měl jsi první den ve škole, poprvé ses sám najedl lžící, poprvé jsi pil pivo atd., atd., atd, …