dedeg

co všechno je „vyloučená doba“ pro výpočet důchodu?

Nejlepší odpověď
xSiriusx

Vyloučená doba – § 15 odst. 4 (VD)
Jsou to doby pobírání dávek nemocenského pojištění (péče) nahrazující příjem z výdělečné činnosti, pobírání plného invalidního důchodu nebo starobního důchodu, výkonu vojenské služby v ozbrojených silách ČR, pokud nejde o vojáky z povolání a vojáky v další službě, a výkonu civilní služby, účasti na pojištění osob pečujících o dítě do 4 let věku či osobu závislou na péči, osob studujících a evidovaných na úřadu práce jako uchazeč o zaměstnání [§ 5 odst. 1 písm. m), n), r) a s)] atd., pokud se nekryjí s dobou účasti na pojištění OSVČ, dobou pojištění, v níž měl pojištěnec započitatelné příjmy. Činí-li počet VD za péči, studium a teoretickou přípravu pro zaměstnávání osob se zdravotním postižením více jak 1.825 kalendářních dnů, omezí se počet dnů nad tuto hranici na polovinu.

Zdroj: www.upol.cz/fi­leadmin/user_u­pload/PF-dokumenty/KSPP/Soc­Zab/PSZdopl.doc

Další odpovědi
panenka

Vyloučená doba -většinou se jedná o dobu pobírání dávek nemocenského pojištění, dobu pobírání plného invalidního důchodu, dobu výkonu vojenské služby, nejde-li o vojáka z povolání, dobu péče o dítě nebo o bezmocnou osobu, dobu studia, dobu „evidované“ nezaměstnanosti.

Zdroj: http://www.mpsv­.cz/cs/2435

hanny 2

Určitě doba,kdy jste měli neschopenku a asi i ta,kdy jste na pracáku.