Rokio

Co všechno by měl umět správný úředník a jak moc?

Úředník by měl umět hodně jazyků, být zběhlý v informatice, dobře zvládat administrativu, či umět něco úplně jiného?

Odpovědi
Drap

Záleží jak který úředník. Pokud dělá úředníka někde na dráze a sleduje stav a opravy kolejí, obejde se zřejmě i bez cizích jazyků. Téměř na každém místě je třeba jiných dovedností.

marci1

Měl by být zběhlý v problémech, které „obhospodařuje“, ochotný poradit, příjemný (aby lidé neměli pocit, že jej „otravují“) a to hlavní je ÚSMĚV. 🙂

Hans51

Požadavky samozřejmě plynou z dané pozice. Ohledně informatiky pravděpodobně postačí běžná uživatelská znalost, zkušenosti z administrativou se jistě hodí. Často je vyžadována znalost příslušných zákonů, se kterými daná osoba přijde do styku.

jáára

Měl by být zdvořilí a kompetentní.

Raděj si vezmu den volna na úřad a jedu do R.n.K. než bych cokoliv řešil v HK.