mike beneš

Co vše můžeme vypočítat s použitím pythagorovy věty?

Vím jen, že se s tím dá vypočítat úhlopříčka v obdélníku, nebo ve ctverci

Nejlepší odpověď
Alesh

Pythagorovou větou se dá spočítat pouze a jen jedna věc a tou je délka třetí strany v pravoúhlém trojúhelníku, pokud znáš délky zbylých dvou stran.
Že pak najdeš pravoúhlý trojúhelník ve čtverci nebo obdélníku na výše uvedeném faktu nic nemění.

Další odpovědi
Kelt

Známe, li dvě strany pravoúhlého trojúhelníka, můžeme tak spočítat tu třetí stranu. Navíc můžeme i vypočítat plochu pravidelného tělesa na příslušné straně, známe li plochy podobných obrazců. Obecně platí PV pro čtverce, ale stejně by platila pro pravidelné šestihrany, trojúhelníky, půlkruhy a pod.