Lů18

Co vše je potřeba, když se chci přihlásit na pracák?

co vše je potřeba k přihlášení se na pracák? … rok 2015/2016 jsem studentkou pomaturitního sudia, ale nemám a ani mít nebudu žádný papír o tom, že jsme skončila, apod. současně mám živnostenské oprávnění, které budu pozastavovat.
Pročítala jsem tak různě, ale nkde jsem nenašla, jestli se musí dodat papír o ukončení studia, popřípadě, o pozastavení/zru­šení živnostenského oprávnění.

Odpovědi
Drap

Pokud jsi měla živnost, tak ji pozastaví, nebo ukončíš a s tím dokladem se přihlásíš na UP

lota

No a pokud jdeš na pracák s tím, že chceš podporu, potřebuješ papír ze správy sociálního zabezpečení – ten ti vystaví na základě papíru ze živnostňáku o ukončení. Pracák pak dle toho stanoví výši podpory.