Luki84

Co vše potřebuji , když si chci otevřít svou kavárnu ?

Praxi mám už cca 7. let v oboru . Jen se to neobejde bez půjčky. Pokud možno , poradte mi i s ní…

Nejlepší odpověď
anonym

Nejdříve živnost – základ se dočteš třeba tady – http://www.pod­nikatel.cz/clan­ky/podminky-hostinske-cinnosti-jako-zivnosti/ , přesněji ti poradí na Živnostenském úřadě.
Pak prostory a vybavení a úřední nezbytnosti (hygiena, příp. OÚ…).
Ke získání úvěru potřebuješ primárně kvalitní podnikatelský záměr (bez něj nemá smysl do banky vůbec chodit), ve kterém smysluplně napíšeš, jak a kolikpředpokládáš tržeb, kolik z toho zisku, jaký máš vlastní majetek, kolik potřebuješ půjčit a na co, čím můžeš ručit… S tímhle ti nejlépe poradí bankovní úředník té které banky (banky nemají sjednocenou metodiku poskytování úvěrů).

Další odpovědi
ladaadal

Živnost, prostory, nadšení a prachy. S úvěrem na kavárnu bych nepočítal, to už ti spíš pučí na letadlo.