Kepler

Co vlastně je zde považováno za reklamu?

V nápovědě ani kodexu o tom není ani zmínka (pokud jsem pátral dobře), ale je uváděna jako důvod k nahlášení příspěvku. Samozřejmě, když napíšu „nejlepší manželskou postel koupíš v domech IKEA“ nebo "nejlepší HD TV je model ten a ten od Philipse, je to jasné. Ale co třeba: nejlíp se mi nakupuje v Tescu. Nebo: jako nejkvalitnější vrtačky se mi osvědčily ty od Narexu. Uvedení konkrétního výrobku od konkrétní firmy vs. obecné konstantování. A proč je vůbec reklama důvodem k nahlášení, když sám tento web s ní široce otravuje?

Nejlepší odpověď
annas

Kdysi jsem doporučila bylinkové přípravky od určittých firem, i když to byla odpověď na otázku – Které bylinkové přípravky byste doporučili na kašel?

Tak nějak. Uvedla jem je, že se léčím příprvaky xxx od fy xxx. Byla jsem napomenuta některým uživatelem , že jde reklamu. Už jsem někde napsala, že odkaz na přípravky nemohu vkládat, že je to reklama.

Někdy je to těžké, když chci najít nějaký lék, snažím se vybrat stránku, kde není jen nabídka firmy, ale rozšířené např. o masáže, nebo je uvedený odkaz na jiné přípravky atd.

Nedávno se někdo ptal, kde koupit oděvy či košile XXXL 3 – 5. Bez odkazu na obchod není možné odpovědět.

Chápala bych to nějak tak – když se zeptá přímo – kde koupit – a vložím odkaz, nemělo by se to považovat za reklamu.

Pokud něco sama doporučuji , na stránce je něco navíc, mohlo by to být reklama. Možná je pak vhodnější vložit široký odkaz na Google, ať si sám tazatel vybere.

Nebo doporučení, že v Tescu se dá něco koupit se slevou – reklama.

Myslím si, že to záleží na stylizaci dotazu. . Neměla bych sama něco doporučovat, ale jen odpovědět na přímý dotaz. Nějak tak to chápu.

Také se stává , že někdo doporučuje podívat se na tu a tu stránku – reklama.

Další odpovědi
Dochy

Když se zeptám jak by podle vás měla vypadat ideální palanda, na to třeba dostanu i pár odpovědí (rozumných) a po roce se objeví v komentářích:

„Nejlepší palandy vyrábí firma Buk&Dub“

Pak je to poměrně jednoznačné.

V mnoha jiných případech je to sporné a jindy i žádoucí („Můžete mi doporučit slušného zedníka v Západní Lhotě pro rekonstrukci koupelny?“ – těžko se ve správných odpovědích vyhnout „reklamě“)

ivzez

Provozuje-li někdo web, s jehož pomocí vydělává na reklamě,
nepotřebuje další reklamu, protože by odváděla potenciální zákazníky.
Navíc spamová reklama otravuje návštěvníky i uživatele webu.

Podle mne záleží na formulaci otázky, ale i odpovědi.
Pokud např. Annas odpovídá na otázky, které hledají
bylinkové čaje, měla by uvést konkrétní čaje i konkrétní firmu.

Všimla jsem si tady několika nicků, kdy jeden vloží otázku
na „něco“ a další dva nebo tři nicky mu doporučují to „něco“
od konkrétní firmy samozřejmě s odkazem na tutéž firmu.

Dalším „specialistou“ je Filipp, který vkládá reklamu do starých
(i několik let) otázek. Ten má několik „firem“, na které vkládá odkazy
do ještě otevřených otázek jako odpověď, v uzavřených do diskuze.
(Tomu jsem několik otázek nahlásila.)

Pokud někdo něco shání, je podle mne na místě uvést
i koho a proč mu doporučuji. Doporučení na základě vlastní
dobré zkušenosti nevnímám jako spam.

Jinak to mám jako uživatel Mzm (viz diskuzi), nemám tu vůbec žádnou reklamu, protože nejčastější reklamní domény včetně Adesense blokuji v souboru hosts.

aliendrone

To jako opravdu? Pak jediná odpověď to „to, co někdo jako reklamu nabonzuje“! ;) :D :D

Mc Merkurion

… myslím si, že příspěvek v této otázce v diskuzi je jasnou reklamou: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kde-stoji-nejvyssi-plot-a-z-ceho-je-zhotoven#discussion

mzm

Možná jsem jen ošklivý uživatel (protože používám prostředky proti běhu částí stránky, které nechci), ale nevidím tu vůbec žádnou reklamu.