Považujete postup policie za přiměřený ?

V Č.B. se opět zasahovalo. Už v týdnu mluvčí policie přiznala, že mnozí
z tzv.„radikálů“ byli běžní nespokojení občané sídliště. Bylo jim důrazně doporučeno aby příště nevylézali z domů.
Dnes se konalo shromáždění proti policejní brutalitě, které se zůčastnili v poklidném shromáždění hlavně místní občané. Přesto zasahovala jízdní policie
a další policejní specialisté. Zde část zpravodajství:
Na shromáždění na sídlišti Máj se po 17. hodině sešlo zhruba 200 lidí. Dav se následně vydal směrem do sídliště, kde mu cestu zahradili policisté na koních a těžkooděnci.

K násilným střetům, které provázely demonstrace o předchozích víkendech, zatím nedošlo a demonstranti se omezují na verbální projevy nesouhlasu s postupem policie. Ta začala demonstranty vytlačovat a vyzvala je k rozchodu. Kvůli neuposlechnutí výzvy policisté několik desítek lidí zadrželi. Prostor oddělili páskou.

Na demonstraci přišli především místní lidé, radikálové, kteří se účastnili mítinků v předchozích týdnech, tentokrát absentují.
Doplňuji:
pnovotny: na tom sídlišti nedávno došlo k incidentu, při kterém byla cikány napadena těhotná žena, když bránila svoje malé dítě, které se na pískovišti popralo s malým cikánem. Na tom sídlišti žije cikánská komunita, která ostatní obyvatele dlouhodobě „obtěžuje“ a nedá se tam v klidu a pořádku žít a vychovávat děti.

Nejlepší odpověď
suaeda

To co se děje v CB ale postupně i v dalším městech není a hlavně v budoucnu nebude dobré. Podíváme-li se x let zpět tak tyto nepoje postupně narůstají.
Slyšel jsem od známého, že v CB celý incident vznikl údajně na pískovišti sídliště Máj (20 tis. lidí, z toho cca 400 cikánů), kde si hrají děti. To bylo ve zpravodajství TV. Ale co tam prý chybělo je, že cikánské děti se nepohohodly s bílým děckem. Bílá matka dítěte, mimochodem ve vyším stupni těhotenství šla děti na pískovišti porovnat. Ihned proti ní zakročily cikánky. Viděl to přítel oné maminy a šel jí na pomoc. Jenomže to si nenachala líbit větší skupina cikánu a pustili se do obou. To co zde zveřejňuji je PP (jeden pán povídal). Takže věřte nebo nevěřte. Je ale pravda, že demonstrací se v CB nezůčastňují jen radikálové a ale i většina normálních lidí.

Další odpovědi
ten který je

Připomíná mi to situaci konce 80 let – mezi demonstranty mnoho policejních provokatérů a tajných.Dnes a denně vidím lokality plné narkomanů kteří znečištují veřejné prostranství,lou­pežné přepadení důchodkyně a romy obtěžující důchodce, nabízejíc pochybné zboží.Vše doprovází úplná absence policie!Hlavně že mlátí slušné lidi a provádí rozsáhlé manévry i s vrtulníkem…

fcoop

Mrkni na video,závěr si udělej sama. Má titulek: „Vozíčkář s děvuchou zaútočili na klidně procházející policisty“.

http://nevidi­telnypes.lidov­ky.cz/politika-policie-pomo-pije-a-lidi-bije-d80-/p_spolecnost­.asp?c=A130712_­154736_p_spolec­nost_wag

anonym

Každý bílý občan (gádžo) si může uchovávat nadhled a může být překvapen, že někdo má něco proti chudáčkům cikánům, pokud s nimi nebydlí alespoň v sousedství. Nastěhovali se nám do bytovky jenom jako „tříčlenná rodina“.
Okamžitě, ještě před stěhováním, mi alespoň třikrát denně drnčel u dveří zvonek, protože pořád něco potřebovali (a hlavně měli tendenci se mi cpát do bytu). Když posléze pochopili, že jim nic „půjčovat“ nebudu, tak mi začali nabízet stavební materiál a provedení stavebních prací v bytě.
Kravál v jejich bytě rozhodně nekončil s úderem 22. hodiny a ještě potom následovaly hlasité hádky dospělých nájemníků. Občas odešli na návštěvu, vraceli se kolem půlnoci a jejich cca tříleté dítě v bytě řvalo ještě ve dvě v noci.
Samozřejmé jsou návštěvy bohatého příbuzenstva a hlasitá koncertování pozdě do noci. Venku vypakovali ostatní nájemníky z nejlepšího místa, kam si chodili na sluníčko posedět důchodci, a zabrali si sušáky na prádlo, kde nájemníkům sundali šňůry a hodili je na zem, potom si pověsili svoje. Hlavně že venku nehnuli ani prstem, a ti co odedřeli úklid, hrabání, sekání trávy a údržbu prostranství si mohou pouze mlátit do hlavy, pro koho se vlastně snažili, aby to kolem domu k něčemu vypadalo. Nedělají nic, nezdraví a přivlastnili si všechno. Když jde tahle rodinka domů s nanuky, tak je nám jasné, že papíry od nich domů neponesou. Prostě to po tomhle „lordstvu“ chodíme uklízet.
Dělají nehorázný kravál i venku a ozvat se znamená vyslechnout si takový řev, že snad ani blázni v blázinci nemohou ječet tak, jako tahle úžasná sousedka. Kromě výhružek fyzickou likvidací se dozvíte pouze to, že jsme bílý ku… a pi.. a že nám ještě všem ukážou až „panu sousedovi“ skončí podmínka.
Opravdu se zde dá mluvit o velmi tvrdé rasové diskriminaci, o zneužívání zákonů, práv a svobod občanů. Kam to má vést, když s takovou svoločí není nikdo nejen schopný, ale hlavně pochotný dělat pořádek? Jak se dá proti něčí zjevné zvůli a absolutní neochotě přizpůsobit se kultuře národa, do jehož vlasti se tahle menšina táhne jako mouchy na med, bránit? Daří se jim tu z našich daní, díky našemu sociálnímu systému zatraceně dobře. Zákonodárci je navíc chrání a upřednostňují před českým národem. Není to v pořádku a pokud někdo v téhle zemi chce před skutečností zavírat oči, tak ať se jde podívat na to, co taková cikánská sídliště znamenají. Proč se máme obávat toho, že nás budou v našich městech, z finančních prostředků vybraných z našich daní, napadat a ohrožovat? Něco tu hodně nefunguje a někdo mocný zřejmě ještě nepochopil, že problém už tu léta máme. Jenom se teď začíná stupňovat nespokojenost národa, který dal zákonodárcům dostatek času, aby vytvořili pravidla, za kterých bude soužití s cikány fungovat. Pokud to bude o tom, že se cikánům vyplatí být na důchodě a plodit děti, aby byli zabezpečeni lépe než pracující bílý, tak se zřejmě nic k lepšímu nezmění. Pokud za sociální dávky cikáni tomuto státu nic neposkytují, ale na státu jenom parazitují, tak by si měli uvědomit, že svým rozmnožováním si ubírají počet pracovníků, kteří jejich neproduktivní rasu živí. Ono to opravdu může dopadnout tak, že je už neuživíme.
Není to rasová nesnášenlivost, je to pouze osobní zkušenost. Chovali se takto v Kosově Hoře, v Novém Jičíně a není to lepší v Turnově.

Mc Merkurion

kdybych ti napsal svůj názor,tak mě bloknou nejen tady na doživotí,ale že média vše překrucují ve prospěch nepřizpůsobivých občanů je veřejně známo

bolak

Mě napadlo, co takhle pořád dokola lízt hromadně na policii? Založit nějakou organizaci s názvem třeba „Nebojte se přihlásit za svá práva i proti menšině“ a vyzvat lidi aby je prostě imrvére chodili udávat, byť za jakoukoliv drobnost! Udělat obrovskou kampaň, bilboardy, reklamy do televize a radia, internetový stránky a všechno kolem toho, aby se to dostalo opravdu všude…

Neukliděj hovno po psovi? Nahlásit je! Pošlou vás v sámošce doprdele, když je nenecháte předběhnout? Nahlásit urážku na cti! Dělaj hluk do noci? Nahlásit rušení nočního klidu! Řvou vožralý na ulici? Nahlasit výtržnost! Strčí do vás? Nahlásit napadení. A pořád dokola volat na policii a furt něco hlásit, a hromadně celej barák, však ono je to tu přestane bavit, když jim každej den budou mlátit policajti na dveře.

ponovotny

otázku přiměřenosti může řešit policejní prezídium, nebo soud. Mě osobně nejde na rozum proti čemu, chce kdo demonstrovat na sídlišti

autacek

Svině zůstane sviní ať je černá, nebo zelená. Ať si říká kdo chce co chce, ale chránit zloděje a nemakačenka, za individua označit člověka na vozíčku s ženským doprovodem, tutu přehodit přes plot a lidi co jí pomůžou následně zmlátit, to chce opravdu kuráž.

http://www.you­tube.com/watch?v=ZiP­vIDAxl_g&featu­re=youtube_gda­ta_player

anonym

Zde je popis přímo od www.romea.cz
http://www.ro­mea.cz/cz/zpra­vodajstvi/doma­ci/policie-zadrzela-v-budejovicich-desitky-protiromskych-demonstrantu

anonym

Fr.Matějka glosuje:
Výsledek třetího týdne občanského vyjádření postoje k místním problémům v Českých Budějovicích? Strach občanů z vlastní policie, strach vyjádřit svůj názor veřejně, mizející zprávy z Facebooku, zvýšený počet cílených dotazů na servery, které měly snahu informovat o průběhu všeho jinak, než oficiální média a úřady státní správy, a tím jejich zahlcení a mnohdy nepřístupnost, prohloubení frustrace místních z posilujícího přesvědčení, že policie a stát dělají přesný opak toho, co by měly, a že účelově zaměňují příčiny a důsledky. Pokud se někteří z těch nahoře, co to měli a mají na povel, domnívají, že výše uvedenými postupy vyhráli a něco vyřešili, pak bych rád skromně připomenul, že krycí obvaz otevřenou frakturu ani omylem nevyléčí. Tečka.

ponovotny

už je ta diskuze nepřehledná ;)

ponovotny

Ocko, jsem člověk, kterého se cikáni pokusili zabít a mám s nimi i mnoho jiných negativních zkušeností. Přesto však tvrdím, že to co se děje v Budějovicích není k ničemu dobré a jen je pro naštvané lidi jednodužší jet do Budějovic vykřikovat na sídliště, než přemýšlet kdo je skutečný viník celé problematiky a co se dá dělat k rozunnému řešení

anonym

A kdo má pocit, že se cikáni dají do většinové společnosti zařadit, vřele doporučuji si přečíst knihu Petra Bakaláře „Tabu v sociálních vědách“. Tato kniha se používá i jako skripta na VŠ.

ponovotny

pan Matějka má stejný názor o nemožnosti začlenění cikánů. Proto se vás ptám, o jakém řešení hovoříte? Dle mého názoru je začlenění (a to i přes to, že nezpochybňuji, že to bude těžké a běh na dlouhou trať) jediné rozumné řešení. To že jsou u nás sestěhováni cikáni ze Slovenska je taky jednoznačnou vinou státu(instituce). A snad už konečně stát místo keců vyskočí a začne dělat kroky k vyřešení téhle problematiky, nebo se občani budou bránit.

anonym

pnovotny: já nikde nehovořím o řešení! A také mi není známo, že by stát (instituce) jak tvrdíte, k nám sestěhovála cikány ze Slovenska. Jediná skutečnost je, že občané se už bránit začali a „stát už vyskočil a začal dělat kroky“… bohužel !

ponovotny

Bohemico, já se právě na řešení ptám, protože dělat něco bez smyslu je nesmyslné. Pokud jste nezaregistrovala tak před rozdělením československa dostávali cikáni na Slovensku platby za to, že se odstěhují do čech a tím že tomu nikdo u nás nebránil, vznikla prví cikánská geta, která jsou jedním z hlavních problémů( co se cikánů týká), ale opět je to vina naší vlády. Když bych měl jít do Budějovic manifestovat, tak bych rád nejdříve věděl, co se tím sleduje a k čemu to má být dobré. Jestli nazýváte vyskočením a kroky vlády to co cítíte jako neoprávněný zákrok policie, tak jste mě nepochopila. Jednak ze zákona je jednání policie v pořádku, protože demonstrování na sídlišti nutně vzbuzuje podezření, že nejde o demonstraci a policie proto dělá kroky aby předešla linčování. Za druhé vláda už dávno měla a kdyžtak snad už teď musí udělat kroky, aby se problematika jako taková začala řešit.

anonym

Naše vláda nemá s rozhodnutími vlád před rozpadem federace, natož za totality nic společného!

ponovotny

jelikož tím vzniko podhoubí pro to se děje teď, tak samozřejmě měla povinnost činit kroky, aby k dnešním problémům nedošlo (alespoň pan Kocáb dal najevo, že v tomto směru je nutné něco dělat, tím ale zároveň potvrdil, že vláda samozřejmě věděla kam se situace ubírá). Už vůbec bych se s tebou nechtěl dohadovat o vládě z federace, protože to také byla naše vláda a především v dnešní vládě se vyskytují jedinci, kteří jsou přímo zodpovědní za to co se dělo tehdy.

anonym

ponovotný, právní povědomí nějaké mám. Jsem pro respektování zákonů, nikoliv pro jejich porušování. CVo jsem zde napsala ale beru výážně a stojím si za tím. Nějak je třeba vytrhnout konečně z klidu a letargie mociúpány, kteří nemají chuť tuto otázku řešit jako problém. A cikání, jako etnický problém tu fungují moc dlouho. V roce 1972 jsem začínala po maturitě na OSVaZ, kolega byl sociální kurátor pro cikánské otázky a tem se tedy nezastavil. Když se dala dohromady akce, kde se měli cikánská děvčata učit hygieně a měla se naučit základní péči o domácnost a rodinu, tak jsme PT Spálov 4 dny drhli a upravovali. Milé dívky nastoupily do tábora, kolem 22. hodiny se tam sjely jejich příbuzní, udělai bordel, rozkradli potraviny a my jsme jeli další 4 dny dělat pořádek. Musím podotknout, že ten následný bordel byl horší.
Poznala jsem i pár (doslova dvě) slušných cikánů, ale po vlastních zkušenostech nějak v jejich zcivilizování nevěřím.
Tvrdím to stále dokola – vše je to v našich špatných zákonech.

ponovotny

mohl bych ti vyprávět dlouhé příběhy o všem co jsem kdy s cikány negativního zažil já. Myslím, že jsi ale vše řekla poslední větou. Pokud je vše ve špatných zákonech(s čímž souhlasím a přidávám i ve špatné sociální činnosti, která je často jen šmelina) tak je prostě demonstrování na sídlišti nesmysl a má místo před zákonodárci.

ponovotny

vím, že mě za tyhle slova třeba nebudete mít rádi, ale o mě tu nejde. Pokud o tom budete chtít přemýšlet tak dojdete k závěru, že ač jsou někteří cikáni velcí blbci tak problematika má mnohem hlubší kořeny. Hodně by mě zajímalo, jestli někdo z vás, kteří s demonstrováním na sídlišti v Budějovicích souhlasíte, by ni nohl vysvětit jaký je cíl takového jednání.

anonym

Pleteš se. Tohle není o tom, zda Tě máme nebo nemáme rádi kvůli Tvému názoru. Že s Tebou ve všem nesouhlasím, to prostě neznamená, že Ti nepřiznávám právo na Tvůj názor a že Ti chci vnucovat svůj. Takhle to není.
Prostě já ztratila naději na to, že někdo ze zákonodárců sám od sebe změní „pravidla“. Z toho důvodu vítám demonstrace. Neberu je ale jako vyřešení problému.

ponovotny

vždyť mi máme stejný názor. Proč se tedy stávkuje na nějakém sídlišti? Co je cílem takového demonstrování

anonym

To je ale jasné. Demonstrace jsou vždy namířeny proti nějakému bezpráví a mají na ně upozornit. Víš a když zákony nechrání občany, kteří jsou napadáni, tak je třeba hledat cestu, jak se svých práv domoci. V ČB vznikl problém na sídlišti Máj.
Nedivím se, že občané chtějí dát svým protestem najevo, že nesouhlasí s tím, co se stalo právě tam. Ono totiž zase z širšího hlediska to není vůbec špatný nápad – všichni mají přímo před sebou místo, kde se to stalo.

ponovotny

no ono už ze Šluknovského výběžku víme, jak to je s tím řešením na místě a dá se z toho i vyvodit jak se bude vyvíjet tato kauza. Mě osobně přijde, že od toho minulého dobrého nápadu se situace jen vyostřila a grázlové v arogantně rozepnutých sakách se dál culí do kamer.

ponovotny

no ono už ze Šluknovského výběžku víme, jak to je s tím řešením na místě a dá se z toho i vyvodit jak se bude vyvíjet tato kauza. Mě osobně přijde, že od toho minulého dobrého nápadu se situace jen vyostřila a grázlové v arogantně rozepnutých sakách se dál culí do kamer.

ponovotny

suaeda- oni demonstrují na sídlišti, místo toho aby zavolali policii když mají problém a když je za naše peníze policie na nic tak jeli do Prahy demonstrovat před vládu

ten který je

A ted nám pane ponovotny řekněte,co jste nám vlastně chtěl sdělit.:-)

ponovotny

pokud se ptáte k otázce Bohemici tak jen to, že policie dělala svou práci (ať se nám to líbí nebo ne) neboť i když si ji platíme tak nemůžeme očekávat, že by nás nechala nebo dokonce podporovala útoky na cikány (a to i za situace, že se v Budějovicích někdo popral na pískovišti)

ten který je

Ptal jsem se Vás v reakci na Váš příspěvek v diskuzi a ne co psala Bohemica.

ponovotny

myslím, že je to patrné z ostatních příspěvků v diskuzi

anonym

Tak to tady čtu a jasné mi ty názory pnovotny vůbec nejsou! Po konfliktu na pískovišti, policie samozřejmě byla zavolána, k cca stovce lidí přijelo deset policejních vozů, ale nikoho neodvezly a dodnes není nikdo obviněn. Podobná situace byla v Duchcově, ale jen únik z policejní kamery přinutil později policii konat a obvinit násilníky.
V Č.B. je to trochu jiné! Demonstrují hlavně místní obyvatelé toho sídliště (mám tam žijící příbuzné, takže mohu dát za pravdu komentářům tv) a policie ochraňuje naprosto nepřiměřenými prostředky neozbrojené občany, kteří ani nikterak rasisticky nevystupují.
Nikde dosud nebylo takových prostředků v takové míře použito! Zdůvodňují to tím, že shromáždění není povoleno. Ale nikdo jim nechce to povolení vydat, takže je tím pádem důvod k zásahu! Naproti tomu cikáni na tom sídlišti mají od www.romea.cz povolené až do konce září svoje „kulturně-společenské akce“, takže ti se s posvěcením místních politiků veselí a policie je ochraňuje. O to jde především!!!

ponovotny

když se na věc budete dívat očima demonstranů z listopadu 89 tak nutně nebudete chápat, co si to vůbec demokratická policie k občanům dovolí. Když na stejnou věc zkusíte kouknout očima těch policajtů tak prostě jen povolenými prostředky (které mohou být někdy porušeny), chrání menšinu na kterou útočí dav. Tyhle pohledy ale nejsou důležité i přes to jak jsou nehezké. Demonstrace jako řešení patří do Prahy před vládu (na což si však nikdo netroufá)

ten který je

A kdo bude chránit slušné lidi?Policista který se zamkl na služebně a raději nechal umlátit mladý pár na ulici lůzou?

anonym

Ano, když policie místní (myšleno v Č.B.) dlohodobě nekoná jak má, lidé, potažmo plátci daní ze kterých policie je placena, mohou vyjádřit svoje pobouření. To se potom pozvou těžkooděnci, psovodi, vrtulníky, jízdní policie a mnoho policejních provokatérů v civilu a „koná se“. Slzným plynem, teleskopickými obušky atd. ještě se chlubí, že nebyla použita připravená vodní děla! Tak ano, z tohoto hlediska je to mírný rozdíl mezi totalitní policií a dnešní „demokratickou“. V roce 2005 dal Paroubek pokyn k podobně neadekvátnímu zásahu na Czechteku a od té doby se policie chová s požehnáním vládnoucí garnitury jako smyslů zbavena. Takže stručně řečeno, chrání vládnoucí politiky a cikány?

ponovotny

ano a policie je velena z ředitelsví policie, které koná dle požadavků vlády

ponovotny

ten který je- to co popisujete je jednoznačně k ministerstvu vnitra nebo k vládě

anonym

Cikánům povolili každou sobotu až do konce září konat na tom sídlišti jejich „společensko-kulturní akce“ a žádnou jinou akci dalším aktivistům
už nepovolují. Připadá mi hrozné zasahovat na koních a se psy (mimo jiných prostředků) proti běžným občanům. Já tedy žádné „radikály“ v záznamech a přímých vstupech tv nevidím!
Přesně, jak píše ten který je, policie si počíná jako za totality. Říká se, že se očekávají mohutné lidové protivládní protesty a toto má být generálka policie, jak si bude proti nám, občanům, počínat až vyjdeme do ulic vyjádřit nespokojenost se současným politickým děním.

ponovotny

rozumím, ber ale v potaz že žijeme v zemi, kde když tě někdo bude mlátit na zaplněné ulici, tak se tě pravděpodobně nikdo nezastane, tak působí úsměvně, že se paní co měla konflikt s cikány na pískovišti jezdí zastávat z jiných měst. Můj názor je, že rozhořčení je směřováno na nějaké cikány ze sídliště jen proto, že je to jednodužší řešení než se domoci spravedlnosti u vlády a úřadů. Ti co jdou do davu útočit na cikány a říkají tomu demonstrace jsou srabi

anonym

Chápu Vaše stanovisko, já popadla pod paži souseda, který si to od cikánské madam vyposlechl minulou sobotu (já 14 dní před ním), a na tu policii jsme zašli. Ano, takto se má podobný spor řešit. Jenže je otázka, jak se vlastně nakonec vyřeší? Jako důchodkyně bych ráda měla klid, řešila si své zdravotní problémy, dávala podle svých sil dohromady byt a neběhala po úřadech a policii. Kdo má brát energii na to, aby řešil podobné excesy?
Dostala jsem se do slepé uličky. Můj byt potřebuje značnou finanční injekci, protože město brečí, že na to nemá peníze a já váhám, zda za takových podmínek tu budu schopná bydlet. Další zimu bez efektivnější topení zde překonat nepůjde. Jenže když to topení nechám udělat, kde mám jistotu, že nakonec nebudu muset prchat před nepřizpůsobivými cikány.
Víte, lidem, kteří jdou s radikály demonstrovat nespokojenost s tím, co se tu děje spíše skládám poklonu. Nějak je třeba naše politiky vyburcovat, aby se vzpamatovali a začali konečně situaci účinně řešit.
Násilí ráda nemám. Ale násilí se je třeba postavit.

ponovotny

Viděl jsem už pár vašich příspěvků a budíte pocit, že jste rozumná a proto mě překvapuje, že řeknete, že proto, že vláda nedělá to za co jí platíme a nezajistí policii, která nás bude chránit i jinak než debilním nápisem na dveřích, tak je řešení „demonstrovat“ na nějakém sídlišti, kde to oprávněně budí dojem, že nejde o žádnou demonstraci

anonym

Díky za uznání, ale ještě bych Vám měla vysvětlit jeden svůj postoj – nevěřím sdělovacím prostředkům. Jsou od dob socialismu stále velmi poplatné vládnoucí garnituře a neinformují nás objektivně. Není problém říct v televizi, že demonstrantů tam bylo 5 tisíc a klidně jich tam mohlo být pětset stejně jako padesát tisíc. Naši novináři nejsou novináři, kteří by měli informovat veřejnost. Většina se jich nechala za slušný peníz umlčet.
Bránit si svá práva potom zůstává na občanech a věřím, že ti, co vyšli do ulic, dobře zvážili své možnosti i případná rizika. Tohle se už nějak řešit začít musí. A všichni mi dříve narození víme moc dobře, co se kdy a jak vyřešilo v Praze.Však kdyby stejným způsobem brali cikáni Pražský hrad a nastěhovali se vedle pana Kocába, tak by asi tito naši nedotknutelní přišli konečně na to, proč lidem cikáni vadí.
Co budí jaký dojem při sledování televize, na to mějte poněkud střízlivější pohled. Zažila jsem na vlastní kůži, co dokáží média. Ostatně podívejte se na práci naší policie ve věci Ivety Bartošové. Tenhle zákrok musel stát statisíce.Možná by Ivetu přešly podobné kraviny, kdyby tuhle „legraci“ dostala k úhradě. A tak je to u nás se spoustou věcí. A kde stály sdělovací prostředky? Pokud je Bartošová alkoholička, tak musí být cesta, jak ji přinutit léčit se. A zatím se propadá stále hlouběji a bulvár nás systematicky krmí senzacemi z jejího úpadku. Nevím jak komu, ale mně je z toho na blití.
Myslíte si, že z demonstrací v ČB nedělají novináři senzaci? Tak o tom ani na vteřinu nepochybujte.

ponovotny

v problematice sdělovacích prostředků s vámi souhlasím a jen mohu doporučit videa pana profesora Koukolíka, který velmi poutavě vysvětluje kritické myšlení. Domnívám se také, že pokud by se demonstrace přesunuly do Prahy a alespoň jednou týdně by pod dohledem kamer probíhaly tak by vláda nedokázala dále nekonat. Naopak demonstrace na sídlišti v Budějovicích budí dojem, že chce někdo brát spravedlnost do svých rukou, což nemůže vést k ničemu dobrému.