poa.li

Co vám dodá elán v čase splínů?

Odpovědi
Terryle

Těžko říct. Většinou je potřeba zatnout zuby a počkat, až to přejde… protože když není dobře, tak ani není moc nálada na žádný velký rozveselování nebo zvedání nálady, je to moc křečovitý a nefunguje to. Jen doufat a vědět, že bude líp… a jakmile se objeví první záblesk lepšího, chytnout se toho a nepustit. A pak se po hlavě vrhnout do všech nabíjecích činností, na který předtím nebyla nálada… se vší dřív ušetřenou energií.
Taky mám hodně paradoxní zkušenost – když mi bylo hodně mizerně (dlouhodobě) a nic nepomáhalo, vyrazila jsem jednou na film. Depresivní, válečnej, příšerně syrově naturalistickej o tom, co by následovalo po jaderným konfliktu. Každej, kdo věděl, v jakým jsem rozpoložení, mi říkal Nešil, to tě položí, teď potřebuješ něco veselýho. Nedala jsem si říct, šla jsem… a tak brutálně mi to vymastilo, vypatlalo a vyprázdnilo hlavu, že i ten dlouhodobej splín přešel. Něco jako naprostý umrtvení mysli. Sice nepříliš optimistický řešení (a dost risk, s každým to může udělat něco jinýho), ale taky zkušenost.

Pokud jde o krátkodobější splín třeba z počasí, tak je možností víc… především oheň, světlo. Může pomoct i příjemná vůně do aromalampy, pořádná horká vana, pak pár skleniček vína nebo dobrýho čaje, k tomu kytara nebo dobrá muzika. A obecně mám ozkoušeno, že energii hrozně dodává, když cokoli tvoříš. Fotit, psát, malovat, čmárat. Vlastně i když mi bývá mizerně, vypisuju se z toho… sice si to nikdy nikdo nepřečte, ale aspoň to ze mě jde ven.
A samozřejmě kus řeči s někým, kdo Ti v tom splínu rozumí.
Ale je toho hrozně moc a na každýho účinkuje něco jinýho…

venkovan

Splín- stav 366 dní v roce. Nejlepší si z něj dělat srandu, fyzický pohyb a radost ze života. Udělat si radost malinkou věcí co se povede). Špatné řešen í je alkohol a další drogy – to je jen na chvilku a potom je někdy ještě hůř. V neposlední řadě pomůže pokec, ale přes internet to není to pravé.

ReHu

Procházka s mýma holkama 🙂.

http://www.na­dapenny.com/vi­ewer.php?id=t201­1010nadap120329784­200230.jpg

http://www.na­dapenny.com/vi­ewer.php?id=t201­1010nadap120329551­441230.jpg

http://www.na­dapenny.com/vi­ewer.php?id=t201­1010nadap120831100­520237.jpg

http://www.na­dapenny.com/vi­ewer.php?id=t201­1010nadap120832612­271237.jpg