Co uděláš, když zákonem chráněné zvíře žere zákonem chráněnou rostlinu?

Nejlepší odpověď
Drap

Ať se žerou, tak to má být. Nejde ochraňovat za každou cenu vše. Příroda se s tím srovná.

Další odpovědi
anonym

Všechny zákony na ochranu zvířat i rostlin mají chránit přírodu před člověkem a ne před sebou samými.

beer

Nic. Zákon o ochraně zvířat a rostlin dokonce jakékoliv zásahy do přirozeného vývoje přímo zakazuje.

Zdroj: Zákon č. 114/1992 Sb. o ochraně přírody a krajiny

honza19hk

Nic, zákony platí jen pro lidi,ne pro zvířata,takže zvíře nemůže být potrestáno.

jirkajirka

Ze zákona to zvíře musím nahlásit. Kdybych náhodou byl majitelem tak přeci nebudu bonzovat.

Led_

Nahlásite zákonom chránené zviera za ničenie zákonom chránenú rastlinu. Zodpovední potom budú to zviera pokutovať v zmysle zákona… viď beerova odpoveď)

annas

Ad barbakan. Stejná otázku mě napadla před 695 dny.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-ma-clovek-zachovat-kdyz-zakonem-chranene-zvire-sezere-zakonem-chranenou-rostlinu

Jak se má člověk zachovat, když zákonem chráněné zvíře sežere zákonem chráněnou rostlinu?

Nic se neděje, protože odpoví jiní uživatelé. Jen pro zajímavost k nahlédnutí, jaké byly tehdejší reakce.

anonym

To ne, mě napadla stejná otázka později, než jakou jsi položila už dříve, ale odpovědi jsou rozdílné a proto si myslím,že otázky, které se opakují mají svůj význam. 🙂

annas

Napsala jsem, že o nic nejde. Je to otázka názorová, takže ze zájmu si můžeš projít staré i nové odpovědi.