košiška

Co to znamena vrh E, u śtěňat?

Co to znamena vrh E u štěte?

Nejlepší odpověď
redy

Je to podle toho, kolikrát má fena štěňata.
První vrh je A, druhý B třetí, C, a tak dál, dále se štěňatům dává jméno podle vrhu.
To znamená, že všechna se musejí jmenovat podle písmena abecedy, v kterým vrhu se narodila.
E – tedy znamená že fena měla už 5× štěňata, všechny se budou jmenovat od E.

Další odpovědi
briketka10

Vrhy u Fen se řadí postupně od A, B, C, D, E, F atd.

sodarhttp://www­.arqeva.cz/clan­ky/odchovy/vrh-e-12.12.2013---aeron-arqeva-x-expert-wolf-rhoderick-sodar/

Frnžalka

Dovoluji si upřesnit; Nikoli fena, ale chovatelská stanice. V tom případě by se všichni pejskové jmenovali tak max. po písmenko G. Více si můžete nastudovat např. na stránkách Českomoravské chovatelské unie. Tam je uveden tzv. Zápisní řád. V něm jsou uvedeny i takové podrobnosti, že… pokud má chovatel (chovatel, jako osoba, může mít zapsaný pouze jeden název chov. stanice) feny více plemen, pro každé plemeno začíná zapisovat štěňátka od písmene A.
Pokud má chovatel více fen jednoho plemene, pokračuje v abecedě tak, jak jdou vrhy po sobě (např. malé knírače. Caya vrh A, Gara vrh B, příští rok Caya vrh C, Gara vrh D atd.). V řádu je také stanoveno, jak často může být fenka nakryta.
Ve zmíněné řadě písmenek přitom může přeskočit písmena, na která se těžko hledají jména.

redy

Jen s PP.