Lenča59

co to znamená půvabný?

Vím co to znamená,ale neumím to vystvětlit. Prosím co přesně to znamená?
Doplňuji:
a taky co je to přesně „šarm“ ?? dík =)

Nejlepší odpověď
Drap

Velmi pěkný, líbivý až roztomilý, Od slova půvab

Další odpovědi
manon

Šarm je jakési kouzlo osobnosti, půvab spojený s chováním, které získává okolí a celek díky tomu působí neodolatelně :)

Půvabný znamená jemně krásný, něžně přitažlivý…

Tato slova mají podobný význam.
Doplňuji:
Být půvabný je o něco křehčí než mít šarm, myslím. Když vstoupí do místnosti někdo opravdu šarmantní, je středem pozornosti obou pohlaví :) Rázem. Půvab se objevuje možná déle, ale má své plusy.

chachar1922

šarm- půvab, přirozené osobní kouzlo, přitažlivost (abz.cz slovník)