Co to znamená JUDE?

Napsala jsem jednomu klukovi ze slavie je proste lepsi nez sparta a ze sparta je blba…a tak podobe a on mi odpovedel a vís co znamená JUDE?.......a proto se ptam

Odpovědi
Nuk nuk

Tento výraz nemá především nic společného se sportem a s našimi sportovními kluby.

„Jude“ znamená v němčině „Žid“, tedy příslušník židovského národa nebo vyznavač judaismu.
Nacisté používali za Druhé světové války slovo „JUDE“ vyšité ve žlutých šesticípých hvězdách, pro označení Židů. Ti museli tyto hvězdy nosit viditelně na svém oděvu, aby ostatní věděli, kdo jsou. Židé totiž byli nacisty vyřazeni ze společnosti a postupně likvidováni.
Válka skončila, němečtí nacisté byli za své činy odsouzeni, ale bohužel tohle původem neškodné slovo se stalo nechutnou antisemitskou nadávkou. Nevím, jestli se ten kluk snažil jí označit Tebe nebo Slávii, každopádně buď ani sám netuší, co to znamená nebo hodně přestřelil.

DIESEL

Kazdopádně pokud používá tyto výrazy je to primitiv.Já sám ve Slavii hrál a tyhle názvy jsme v kabině se spoluhráči vetovali,ne jen se spoluhrači ve Slavii,ale i s klukama ze Sparty a jiných klubů.A víš proč?!Protože se mezi sebou většinou všichni známe a každý z nás vystřídal minimálně dva kluby v lize.Odpoveď z hora od Nuk nuk je naprosto správná a 100% souhlasím.

SHIMMIR

Tak k výrazu JUDE ve spojení se Slávií historie podotýká, že vznikl, když Slávie kdysi měla hrát s WBA, tedy prvním anglickým týmem, co k nám přijel. Protože se obávala, že by mohl déšť zabránit sehrání zápasu a soupeř na turné Evropou nechtěl jednat o příp. náhradním termínu, pojistila se proti tomu u pojišťovny Slávie. Opravdu počasí zabránilo konání zápasu a Slávie získala pojistku. Pak však se podařilo sjednat jiný termín, kdy už se přátelák hrál a klub na tom tedy vydělal. Proto pak Sparťané pokřikovali při derby na Slávisty Jude, čili Židé!