Kepler

Co to znamená být cyp jak lampa?

Já to samozřejmě vím od mojeho taty haviřa. Ale ví to ještě někdo jiný?

Nejlepší odpověď
marci1

Toto vím naprosto přesně. Lampa Josef byl 1. poválečný primátor Ostravy, který byl údajně úplně blbý. Proto se kdysi říkalo „Si cyp jak Lampa“. 🙂

Další odpovědi
Rommart

Znamená to být blbý až příliš. Prý???

Kepler

Ku*va, tak to jsem netušil. Já myslel, že je to podle velikosti hornického kahanu a tvaru, ve srovnání s rozmnožovacím nářadím. Já snad umřu úplně hlúpý.