bartt13

Co to znamená?

co znamena slovo konzument 1.radu

Nejlepší odpověď
annas

Konzumenti jsou organismy přijímající hotové organické látky, které ve svém těle zpracovávají endoenzymy a tyto rozložené látky používají ke stavbě svého těla. Patří sem většina zástupců jednobuněčných (Protozoa, tzv. prvoci) a mnohobuněčných organismů (Metazoa). Konzumenti jsou organismy organotrofní, existují mezi nimi užší ekologické vazby. Výživa vývojově vyššího organismu závisí na výskytu vývojově nižšího organismu, podle toho se rozlišují konzumenti prvního, druhého, třetí a vyššího řádu.
Konzumenti prvního řádu se živí rostlinnou stravou, jsou primárními konzumenty. Sekundárními konzumenty jsou masožravci, terciální konzumenti jsou predátoři drobných masožravců. Všežravé druhy jsou omnivorní, detritem a zbytky se živí detritofágové, bakteriemi bakteriofágové.

Zdroj: http://vydava­telstvi.vscht­.cz/knihy/uid_es-006/ebook.html?p=K019

Další odpovědi
Radka

konuzumenti 1. řádu jsou býložravci, živící se rostlinami (producenty), konzumenti 2. řádu jsou masožravci nebo parazité a živí se těmi konzumenty 1. řádu