mosoj

Co to je polymorbidní pacient ?

Pěkný název pro nemocného člověka že ! Spadáte do této kategorie ?
Doplňuji:
Takže máte- li cukrovku, zvýšený TK a cholesterol jsete polymorbidní pacient ? To tady nikdo nemá !!!

Nejlepší odpověď
Damiana

Tak nazývají lékaři pacienty, obvykle seniorského věku s dlouhodobými zdravotními komplikacemi, sdruženými nemocemi.
Například: Člověk trpící obezitou, cukrovkou, ulcerací, problémy se srdcem, vysokým krevním tlakem a zvýšenou hladinou cholesterolu – to je klasický diabetický polymorbiní pacient.
Doplňuji:
Nějak nerozumím tvému doplnění. To nevím, jestli to tu někdo má nebo ne…:-) tohle byl příklad.

Další odpovědi
bolak

Mám rýmu a akné, tak asi jó teda.

Navíc mi ještě na levý noze začal zarůstat nehet, to vypadá to na internu.

sevos

Je to pacient s různými nemocemi a jejich komplikacemi
Doplňuji:
Zatím do té kategorie nespadám

tazatelka

Diabetes, hypertenze a vysoká hladina cholesterolu jdou tak nějak ruku v ruce. POLYmorbidním se označuje pacient s mnoha různými onemocněními, např. diabetes, artróza, rozedma plic atd.
Vy asi s uvedenými diagnosami polymorbidní nebudete.

Conchus

Jistě a je nás hodně