gundhii

Co to je „poloviční rozdíl“ ?

Případně v jakém oboru se konkrétně tento termín používá?

Odpovědi
Dochy

obávám se, že „poloviční rozdíl“ není žádný známý termín. Zkrátka je to poloviční rozdíl narozdíl od třeba čtvrtinového rozdílu. Použít to můžeš kde chceš. Nejspíš tam, kde se porovnávají nějaké rozdíly 😉
Dokážu si představit třeba nějaké pojednání o přesnosti (měření, výroby,…)

magorvkleci

Já bych to tipoval na Radiožurnál. Tam mají ty nejpřesnější a nejsrozumitelnější informace typu: „V Tipsport extralize si v Tipsport aréně na úpatí nejvyššího vrcholu Lužických hor Bílí tygři došlápli na podkrušnohorské Piráty, jejichž brankář lovil touš za svými zády třikrát, přičemž sami inkasovali pouze jediný gól z přesilovky tří proti pěti, ale chomutovským by přitom k udržení mimo pásmo sestupu nestačilo ani prohrát polovičním rozdílem.“

mosoj

Poloviční rozdíl je půlka rozdílu .
Ve všech oborech.
Příklad : Ráno jsem měl v peněžence 1000 Kč. V poledne tam má 200 Kč.
Rozdíl mezi ránem a polednem je 800 Kč a půlka z toho je 400 Kč. To je pro mně poloviční rozdíl.