mosoj

Co to je funkční prádlo ?

Jak vypadají nefunkční kalhoty ?
Doplňuji:
Stejně je to stupidní název !

Nejlepší odpověď
Ar

Funkční prádlo je určeno na odvádění potu při „zátěžové“ činosti především sportu. Člověk je „v suchu“ nemá na sobě nalepenou handru, jako když má bavlnu.
Funčního prádla je několik vrstev a nejedná se jen o spodní funkční prádlo. Taky se funční prádlo dělí podle sportu na který se používá a v jakém ročním období.
Osobně používám Craft, Kalas, Arcore, Specialized, Sensor a taky jsem koupil fun. v Lidlu a mohu potvrdit, že není špatné.
Drtivá většina se,ale po sportování stejně vykoupe (vysprchuje). Hygienu to opravdu nenahradí.

Další odpovědi
briketka10

Michale částečně máš pravdu s tou první odpovědí
ale ti sportovci se někteří snad sprchují né :))

nefunkční vypadaj jako
jeden provázek mezi půlkama :D))

Michal Kole

To je prádlo, které prouští teplo od těla pryč a zároveň neprouští zimu dovnitř.

používají to např. sportovci, aby se tolik nepotili a nemuseli se sprchovat nebo horolezci, aby zpocení nenastydli

manon

Taky mi to přijde jako divný název :) Ale už se to zavedlo, asi se toho nezbavíme :)

Pájo

„Správně“ se jedná o termoprádlo – termo oblečení, které tvoří funkční systém („funkční prádlo“ se nevhodně vžilo). Tento systém odvádí tělesnou vlhkost do další vrstvy. Celý funkční systém skladby tří vrstev vytváří pro tělo optimální prostředí, které chrání před nepřízní počasí v náročných klimatických podmínkách, udržuje sportovce v optimální teplotě a zajišťuje komfort i při náročném sportovním výkonu, neboť je prodyšné.

Používám z výše uvedených ještě KLIMATEX a mám i několik kvalitních kousků (za rozumnou cenu) z Tchiba.