BEAES

Co to byla Perestrojka?

Nejlepší odpověď
iceT

Pokud si pamatuju ze školy tak přestavba nebo něco podobného,v Rusku to bylo.

Další odpovědi
Miroslavst

Byla to přestavba.
Z komunismu na lepší.
Aby včera bylo líp než dnes :D

SomeSam

Úkolem perestrojky byla především restrukturalizace sovětské ekonomiky, která byla rozvrácená novým kolem závodů ve zbrojení ze začátku 80. let 20. století. Tehdejší americká administrativa Ronalda Reagana se rozhodla porazit Sovětský svaz zvýšením nákladů na zbrojení v takové míře, aby SSSR nebyl schopen odpovědět. Na ekonomické reformy perestrojky navazovaly také širší změny k demokratizaci společnosti, soustředěné v procesu tzv. glasnosti, politiky otevřenosti.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pe­restrojka

hanulka11

bylo to přetransformování sovětské ekonomiky v čele s Gorbačovem