autacek

Co symbolizují tyto znaky a k čemu jsou dobré?

Nejlepší odpověď
annas

Fort Point National Historic Site
San Francisco, CA 94123

Jde o pár pomocných rukou pod mostem Golden Gate – Hopperovy ruce

Na starém vojenském stanovišti zvaném Fort Point, zastrčeném pod pilíři mostu Zlaté brány v San Francisku, visí malý znak z plotového řetězu, kde končí chodník. Znázorňuje „Hoppers Hands“, na němž jsou ručně malovanné bronzové značky rukou.. Několik stop od země, menší jsou opatřeny dvojicí psích tlapových výtisků.

Jednou z teorií je, že toto znamení je poctou filmu Vertigo od Alfreda Hitchcocka, který natočil na mostě Golden Gate.

Hopper vytvořil značky tehdy, když si všímal, že když doběhnou běžci, tak se dotýkají drátu, proto sem umístil tyto symboly. Hopper tyto značky obměňuje, protože je ničí déšť.

Druhá verze, o níž se moc nemluvíje, že zde skončilo hodně sebevrahů, takže „Hopperovy ruce“ často sebevrahy zastaví – když své ruce spojí s jeho. Podařilo se mu zachránit asi 30 sebevrahů.

Takže je to místo, kde běžci přiběhnou, zastaví se, spojí své ruce s umístěnými na drátech, otočí se a běží zpět.

https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=A+couple+of+hel­ping+hands+un­der+the+Golden+Ga­te+Bridge&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b

Další odpovědi
icurusL

Je to tradice v San Franciscu, kde lidi vystoupají na Fort Point a dávají ruce na tuto značku, kterou tam přidělal v roce 2000 Ken Hopper.

Víc info zde: https://www.qu­ora.com/What-are-Hoppers-Hands