Linete

Co symbolizuje delfín v erbu rodu?

Lev – rytířství, důstojnost, moc…
Orlice – ochrana, vítězství, nesmrtelnost…
Delfín – ???

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

DELFÍN
Znamení lodníků a přístavů, je symbolem oddanosti a lásky, zvláště k hudbě.
Symbol Apollóna. Podle Plinia je také znamením bojové pohotovosti. Je zná-
mým znakem francouzských následníků trůnu, dauphinů , U lékárenských
štítů symbolizuje tajuplnost zboží lékárny a jeho vzdálený zámořský původ.
Tři delfíni na bílé vlajce Anguilly v britském závislém území v karibské
oblasti, symbolizují sílu a vytrvalost obyvatelstva , ale též rybolov.

Zdroj: http://histori­e.hranet.cz/he­raldika/pdf/pa­livec1978.pdf