Biedronca

Co singalizuje náhlé píchání až křeč v levém podbřišku?

Z ničeho nic při sezení mě začal píchat, pnout až křečovitě stahovat levá strana podřišku až ke stredu podbrišku. Je to nepříjemná bolest. S trávením problémy nemám. Stalo se to některé z vás?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Pokud je to podbříšek tak to může být slepák. (u muže) u ženy to můžou být navíc vaječníky a vejcovody, možná i děloha

Raději bych šel do nemocnice na chirurgickou ambulanci.

Další odpovědi
hanulka11

mohou to být větry a ty dovedou věci.....zkus udělat několik dřepů a nebo se stočit pak do klubíčka vleže a zahřát se

dudu

U žen nevím, u chlapů zaražené prdy.

Petra09

Slepak tezko jak tu nekdo psal kdyz slepak je na pravej..Ale taky to tak nekdy mivam presne na ty levi strane a sou to fakt az krece ale ja mam antikoncepcni telistko tak jestli to neni od toho.Jinak to muzou byt i cisty na vajecniku,zarazeny prdy jak uz tu bylo psano.Kdyby vas to neprechazelo do par hodin tak navstivte doktora.

stela

Slepák je na pravé straně.To bude spíš gynekologická záležitost.Muže to být nějaký zánět,nachlaze­ní…určitě je dobré zajít k lékaři pokud bolesti přetrvávaj.

jaza

Může to mít několik příčin, gynekologickou – což by však byla vleklá bolest, ne, která přichází najednou. Ve většině případů jde o špatnou funkci střev, třeba i zmenšenou průchodnost střev v určitém místě. Kup si v lékárně Espomisan, který uvolňuje plyny. Pokud se to ale bude i nadále opakovat, ná vštěva lékaře je nezbytná.

anonym

Podle mé zkušenosti se nachází slepák na pravé straně, ne na levé. Ty křeče mohou signalizovat urputnější problém. Může jít o cistu a dokonce i prasklou cistu na vaječníku. Pokud se bolest přenáší až ke středu podbřišku, půjde nejspíše o hemoroidy, polypy, nebo plynatost. Také může jít o tzv. „srůsty“ pokud jste v minulosti prodělala operaci břicha.V tom případě to chce zkusit po potravy zařadit více vlákniny a zvýšit příjem tekutin. Pokud se bolesti budou přesto opakovat je třeba navštívit lékaře (gynekologa a nechat si rovněž provést vyšetření na kolonoskopii).