Kepler

Co si myslíte o uživatelích, kteří trvají na privátním účtu?

Dokonce někdy odmítají žádost o kontakt? Možná se nevědomky okrádají o mnohé. Nebo je to zbabělost?

Nejlepší odpověď
led

Viete si predstaviť tú krásu, keď vo svojej pošte dostanete napríklad zopár citátov z vnútornej pošty:

  • „Je ráno a já jsem pořád v děcáku. Ani se nedivím protože jsem vždy všechny odradila. Peru se a všechno řeším pěstmi což se podle ostatních na dívku nehodí. Mně je to ale jedno tak jsem jiná no a co já jsem za to ráda. Další věc kterou všechny odrazuji je to že obdivuju Stylesovo bandu. To je místní mafiánský gang…“ táto pošta asi jedna kapitola z knihy, bez udanie dôvodu, prečo alebo o čo ide autorke tohto emailu. – jednoducho klasický SPAM
  • „HELLO Jmenuji se Rita James pls pošlete mi e-mailem vás budu kontaktovat k vašemu v krabici nebo kontaktujte mě na můj e-mail…“ Ďalší SPAM, krých sa tu objavilo zopár krát, napriek ochrane stránky
  • „Dobrý den, Vy zlatí uživatelé prý můžete mazat odpovědi, je to tak? Potřebovala bych smazat odpověď, kterou dal uživatel … na moji otázku … Jeho odpověď se mi zdá zavádějící vzhledem k tomu, jak jsem nakonec z odpovědí ostatních uživatelů i z jiných zdrojů pochopila, že to je. Nahlásila jsem jeho odpověď administrátorům, ale nevím, jak dlouho jim to bude trvat, a potřebovala bych to smazat rychleji, protože tyhle věci teď bereme ve škole, takže je dost možné, že by moji kolegové mohli tohle téma vyhledávat před google, a já nechci, aby našli informace, které možná nejsou pravdivé. Přeji pěkný den.“ Tu je to jasné uživateľka žiada o pomoc(?) a koľkých užívateľov takto asi oslovila…

A na záver perlička aj s menom užívateľa, tak ako to napísal:
„zpráva pro vymrdance
Od: kuba007
Komu: led
Před: 519 dny
Co se do toho serete, vy maďare zkurvený?!“

1 – Pre mnohých to bol istý spôsob sebeobrany, nemusí to byť zbabelosťou, ale skôr zamedziť naozaj nevyberané a urážlivé útoky iných užívateľov, mimo vejného priestoru… Žiaľ, aj takýto nepríjemní ľudia sa tu našli.
2 – pre mnohých je to istý pocit akejsi zvýšenej anonymity
3 – mnohí nevedia prečo, ale keď to majú iní, chcú to mať aj oni
4 – ide hlavne o nespratníkov s viacerými profilmi

Další odpovědi
autacek

Od té doby, co je „nahlašování“ anonymní, tak si myslím, že je snad už i privátnost účtu zbytečná.

anonym

Je to ochrana proti zvědavcům/špiónům :D když si s nikým psát nechci a nechci, aby mi nikdo psal, tak je privátní účet základ.

ivzez

Já jsem se tu asi dvakrát setkala s tím, že někdo na žádost
o kontakt nereagoval, tak jsem svou žádost asi po čtvrt roce stáhla.
S vysloveným odmítnutím žádosti jsem se zatím nesetkala.

Už jsem to zde psala víckrát, krátce po registraci jsem dostala několik
sprostých zpráv od uživatelů, kteří zde již většinou nejsou. Tak jsem účet
uzavřela. Ale chce-li mne někdo kontaktovat, může (neodmítám jej).

Za zbabělost to nepovažuji.

aliendrone

Především mne fascinují uživatelé, kteří pošlou zprávou dotaz/žádost o upřesněí/ob­jasnění – a přitom jim kvůli privátu NEJDE odpovědět. A pak se ještě dokážou nakrknout a zdrbat mě za to, že jsem neodpověděl! :D :D :D

Dochy

Dokážu si představit spoustu důvodů. A určitě spoustu dalších rozumných důvodů si se svými aktuálními zkušenostmi ani představit nedokážu 😉

Osobně si také myslím že by lidé měli být spíše otevření a zvlášť pokud mají chuť nahlašovat, měli by mít dost kuráže se za svůj názor postavit, ale nahlašování bych nedával do přímé spojitosti s privátními účty.

Mc Merkurion

… někdo si uzavře účet, někdo si blokne některé dopisovatele do IP …

KarellV

Že je to jejich volba

mosoj

Že se bráním lidem tvého typu a jsou rozumní.

led

aliendrone, že na tento nápad s dotazníkom musel dojsť práve ktosi až z Vesmíru, to je naozaj pre Pozemšťanov zahanbujúce. A tí z ľudí, ktorí takto robia, pre nich vytváram nový živočíšny druh „Homo privaticus“

Kepler

led: chápu, důvody existují. Proč jsou ale chráněni hajzlové, kteří rádi nahlašují? Nejsou to právě ti, co to dělají?

led

Na túto otázku vám neviem odpovedať napriek niekoľkým nahláseniam, za ktoré sa nehanbím a ako viete účet nemám „privátní“. Práve preto som z pošty vybrala niekoľko citátátov, nebojte sa ono aj tých kriticky nekritických až urážajúcich, aj od známych osobností tunajšej komunity, je dosť. A keď mi niekto zmení pohlavie, na tom sa bavím, aspoň vidím, že nevie čítať.