Sůwa

Proč někdo volí raději „privátní profil“?

Dlouho jsem o tom přemýšlela, ale na žádný rozumný důvod jsem nepřišla, proto se ptám :

Nejlepší odpověď
Drap

jiná odpověď :-)

Doplňuji:
Myslím, že všechny uvedené důvody mají své opodstatnění. Ti co maji privátní profil to většinou zdůvodňují ochráněním svého soukromí a tím že nechtějí být obtěžováni zprávami. Osobně si myslím, že privátní profil vyhovuje právě těm, kteří mají co skrývat, ať už různé druhy úletů a podvody při bodování , nechtějí aby si ostatní mohli prohlédnout jejich otázky a odpovědi. Zajímavé je, že ti co se veřejně projevit nechtějí, dost často ve veřejných profilech pátrají. Zajímavé je, že téměř všichni ti rýpalové, mravokárci, kritici a protivové mají privátní profily. Samozřejmě neplatí to bez vyjímky na všechny.

Další odpovědi
bolak

jiná odpověď :-)

Protože nechce aby mu nikdo pročítal jak jeho otázky tak jeho odpovědi a zároveň studoval jaké otázky mu připadají jako zajímavé. Taky aby si uživatelé nevšimli že mu někdo palcuje všechny odpovědi a boduje všechny jeho otázky jako zajímavé, aby náhodou neprasklo to že ten „někdo“ je on sám z jiného profilu.
A aby si nikdo nebyl schopen tak snadno sestavit profil jeho zvrácené osobnosti z toho všeho co na sebe za ty léta vyplácal. A zřejmě taky proto, že je to tak trošku srábotka a přizdisráč. :)

Nicméně tohle všechno se dá obejít, i do neveřejného profilu se dá dostat klasicky přes vyhledávač, akorát že to trvá o trochu déle a není to tam tak pěkně seřazený…

anonym

nechce být kontaktován

Ja mam uzavreny uz od prvniho dne ( nemela jsem tedy co skryvat ) 🙂 a nikdy jsem si ho neotevrela. Ani na minutku ..
Ani ted, jak jsou tady ty obalky a ti stihomani, nebo jak se tomu rika, tak jsem hned vysvetlila , ze ja si nikdy nikoho nepridam, ani nebudu stihat, ani nechci , aby me nekdo stihal .. 🙂 Ja bych to nestihala. Na pc pracuji , mam to jako obcasne odreagovani.
Nikdo, do dnesniho dne mi zde neublizil . A ja doufam ze take ne. S bodovanim se netajim.. boduji jen moji kamaradku ..
Ja jsem nikdy nedala , nebo neodpovedela nic rozumneho, z mych odpovedi by jste se jiste nikdy nikdo nic moudreho nedozvedeli ☹
Kdo me kdy zde pozadal o muj mail, tomu jsem ho pres odpovedi poslala. O mem soukromi nepisi , jen 3 lide vi , v cem a kde ( v jake zemi ) podnikam a neposlali to dal – diky !
Vice profilu prisaham ze nemam , s moji inteligenci bych to nezvladala.
Do profilu se divam jen jedne uzivatelce, kterou mam zde nejradeji a kterou dobodovavam. ( moje vlastni rozhodnuti a nenecham si to ani od ni zakazat – i kdyz to na me uz trochu zkousela ). 🙂
Nekdo mi jen jednou napsal, na odpovedi , proc si neotevru profil, aby me mohl napsat. Tak jsme napsala, ze jestli se to tyka odpovedi, ze at se " resi " vse zde , mezi nami vsemi.
Nekomu mozna na nervy lezu , nekdo zase me ( to ano ) , ale mijime se , neurazime . .. Uz otviram jen tak 5 % otazek , a skoro bych rekla, ze se blizim k nule.. ☹

  • iv-

anonym

nechce být kontaktován

Já jsem veřejná (ve smyslu Odpovědi),ale myslím si,že někdo prostě jen nechce být obtěžován…:D

anonym

jiná odpověď :-)

Doplňuji:
Sama privátní profil nemám, ale volila bych ho v případě, že si nepřeji být kontaktovaná. Zatím k tomu ale nemám žádný důvod. Jinak se ale svými otázkami i odpovědmi netajím.

anonym

nechce být kontaktován

  1. Proč se neptáš logicky proč program nabízí volbu profilu? Pak bys snadno zjistila, že důvod je prostý, provozovatel je vázán respektováním české legislativy, v daném případě Zákonem č. 101/2000 Sb., 127/2005 a úplně čerstvý 468/2011 – účinný od 1.1.2012.
  2. Pokud jsi opravdu dlouho přemýšlela, nemohly ti zajisté uniknout četné odkazy na totéž, namátkou máš hned 2 na výběr:

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/negativni-maily

  1. Otevřený profil umožňuje účelové a zpětné dobodovávání, což ti slušní a poctiví ze zásady odmítají a ti druzí často zneužívají.
  2. Vnitřní pošta dává možnost každému vyzvat k přidání kontaktu a je na osloveném, aby odlišil ty, s nimiž má zájem komunikovat a tím i zpřístupnit veškeré své otázky i odpovědi.
  3. Není pokrytectví, když největší kritika a podezírání pochází od někoho, kdo má sám uzavřený profil?

P.S. Hanulka to v diskuzi napsala jasně a oprávněně odmítá veškerá křivá nařčení. Nikdy se k žádné křivárně nesnížila, což se bohužel, o všech říci nedá.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nekteri-z-registrovanych-maji-uzivatelovy-otazky-a-odpovedi-jsou-privatni-a-ja-se-ptam-co-je-k-tomu-vedlo

hanulka11

jiná odpověď :-)

Doplňuji:
Je vidět že jsi tu nebyla zpočátku co se tu dělo – možná bys taky měla profil privátní

arygnoc

jiná odpověď :-)

zvedavci … tak si ho odomknem.

;)

anonym

jiná odpověď :-)

Sůwo, mám za to, že jsou to všechny Vámi uvedené možnosti. U některých lidí bych se ráda na jejich názory podívala, bohužel, mají uzavřený profil, tak to nejde.
Probírat úplně všechny odpovědi a otázky od počátku nemám čas já.
V tomto jsem s Vámi „zajedno“. Nechápu to. Člověk by se za své názory ani odpovědi stydět neměl. Když už dojde na nejhorší, jde přece nechat svou otázku nebo odpověď smazat.

Kamionacka09

jiná odpověď :-)

Ty odpovedi se hodi vsechny ale Drap a Bolak to napsali moc pekne a souhlasim s nimi.A koukam ze nejmene zatim odpovedelo prave privatnich.

Jose1f

jiná odpověď :-)

Doplňuji:
Podle mého názoru na tom není nic složitého k přemýšlení. Podmínky užívání serveru to dovolují, v rozporu s kodexem uživatele to není, a tak je přirozené, že někdo volí profil privátní, zatímco někdo jiný volí profil veřejný. Naopak si myslím, že je v rozporu s kodexem uživatele nazývat proto někoho sralbotkou nebo přizdisráčem.
Pokusím se tazatelce odpovědět otázkou. Proč by měl být privátní profil zrušen?

led

jiná odpověď :-)

Pravidlá stránky umožňujú otvorený aj uzavretý profil a je na slobodnom rozhodnutí užívateľa, ktorú verziu použije.
Súhlasím a plne chápem tých, ´uzavretých´ z dôvodu odreagovávania sa od problémov v práci, či súkromí, že nechcú prílišné „otravujúce“ komunikácie. Ako napríklad „Kdo me kdy zde pozadal o muj mail, tomu jsem ho pres odpovedi poslala. O mem soukromi nepisi " (-iv-)…
Nesúhlasím s formuláciou: "Otevřený profil umožňuje účelové a zpětné dobodovávání, což ti slušní a poctiví ze zásady odmítají a ti druzí často zneužívají“ (Dr.Axl), ktorá stavia poctivých užívateľov s otvoreným profilom do role podvodníkov…
Skôr sa prikláňam : „Osobně si myslím, že privátní profil vyhovuje právě těm, kteří mají co skrývat, ať už různé druhy úletů a podvody při bodování , nechtějí aby si ostatní mohli prohlédnout jejich otázky a odpovědi. Zajímavé je, že ti co se veřejně projevit nechtějí, dost často ve veřejných profilech pátrají.“ (Drap)…
Doplňuji:
Mám otvorený profil, každému kto potrebuje odpoviem, hanlivé si nevšímam (vo vnútornej pošte pošte je na to príkaz ´zmazat´) A svojmu „fanklubu“ umožňujem si listovať v mojich príspevkoch, nehanbím sa za ne.

david22

nechce, aby někdo mohl dohledat jeho odpovědi

Doplňuji:
tak trochu nemá čisté svědomí

anonym

ad bolak, hezká sebekritika. Když máš sám uzavřený profil, tak jsi přece taky sralbotka a přizdisráč. Nějak sis sám naletěl.

anonym

Rubrika aktuality byla původně určena pro obecná výročí, významná data či odkazy na žhavé dění ve společnosti apod.
Dnes se zvrhla převážně v různé osobní výlevy a přetřásání subjektivních postojů, jež tazatel považuje za aktuální hlavně pro sebe.

Sůwa

pro Hanulku : nebyla jsem tady, ale byla jsem jinde. Než volit privátní profil, volila jsem odchod. Moje svědomí je čisté, nemám se zač stydět 🙂

hanulka11

já mám také čisté svědomí – ale to přeci nemá s tím nic společného, kdo chce tomu profil otevřu –

hanulka11

Nikdy mě nenapadlo probírat se tím co kdo řekl a nebo neřekl, k čemu mi to je,..... nikoho nepitvám …a když chci odpověď přečtu si ji u otázky a nemám ani čas pátrat nějak zpětně .- To by mne tedy nenapadlo, že na to budete mít mnozí takový názor, že ti co si uzavřou profil něco schovávají a mají se tudíž za co stydět a nemaj čisté svědomí…????? To tedy mi fakt hlava nebere- měl by si každý zamést před svým prahem a pak bude vše OK .

aramah

Koho by zajímal můj profil.A jestli tu někdo je, tak ať si řekne.
Klíďo odtajním:)

anonym

Vidíš to, Aramah, a právě Tvoje odpovědi mi nepřipadaly nezajímavé. Mrzelo mne, že se nedalo nahlédnout. Pokud by Ti to nevadilo, ráda bych se podívala. Není to všetečnost, ani nemístná zvědavost. Leckde se mám co přiučit a leckde najdu odpověď, která unikla vší pozornosti a zaslouží si ocenění. Nejvíc mne mrzí, že někdo si s odpovědí dal skutečnou práci a NIC, jinde je bohapustý blábol samý palec.
Ty patříš mezi lidi, jejichž názory mne zajímají.

aramah

ocko tak tedy na tvou zodpovědnost:D