Pokročilý

Co si myslíte o tom, že pětina lidí neodmaturuje z matematiky?

Příklady, někdy až směšné, učivo z deváté třídy. A ještě k tomu stačí na 4 pouhých 33%. Podle mě by maturita z matiky měla obsahovat středoškolskou matiku a ne ty "počty" co tam jsou teď.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

dost to vypovídá o vyučujících matematicích ze základních škol

Další odpovědi:

Zlatý

No je to divné, snad kdyby jim povolili se při písemné zkoušce z matematiky připojit k internetu, tak možná by někoho přemluvili, aby jim to vypočítal.

Ty příklady jsou úplně jednoduché, je to tím, že jsou líní se učit a že je učitel neumí zaujmout.

Dnes jsou ve školách samé volna, prázdniny, nebo se neučí, protože je venku hezky, tak se jdou s učitelem projít, věčně mají volné hodiny, učitel si v nich plní administrativu a pak to tak vypadá. :-(((

Bronzový

Že je to alarmující poznatek u lidí, kterým maturita otvírá dveře na vedoucí posty ve firmách, úřadech a podobně.

Nerozumím otázce - o jakých 20 % píšeš?
Pokud vím, tak
- maturitu nesloží (´každoročně´) v řádném termínu cca 6 % studentů (z libovolného předmětu).
- matematiku si vybírá cca 45 % studentů
___
Zkus to ´rozvést´...
;-)

Bronzový

Podle mě by maturita z matiky měla obsahovat výpočty, které jsou reálně použitelné ve skutečném životě: vrcholem maturity z matematiky by měly být trojčlenka, procenta, pravděpodobnost, jednoduché rovnice o jedné neznámé, slovní úlohy...
S pokročlou geometrií, faktoriály, kvadratickými rovnicemi a podobně ať si jdou někam. Ještě že jsem maturu z matiky nedělal...

Kolik studovaných lidí neumí ani počítat s procenty nebo neví, jaká je pravděpodobnost hodit dvě šestky za sebou a ještě je budeme drtit nějakými zbytečnostmi.

Zlatý

Že by se musí Komenský otáčet v hrobě.

Stříbrný

Mne na tom zaráží spíše "politika" škol.
Proč pouštějí k maturitě z matematiky
lidi, kteří na to očividně nemají?

Nebylo by rozumnější jim dát na konci prázdnin
opravnou zkoušku a pak teprve je pustit k maturitě?

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2416
Zlatý Drap 1489
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.