jinsun

Co si myslíte o tom, že pětina lidí neodmaturuje z matematiky?

Příklady, někdy až směšné, učivo z deváté třídy. A ještě k tomu stačí na 4 pouhých 33%. Podle mě by maturita z matiky měla obsahovat středoškolskou matiku a ne ty „počty“ co tam jsou teď.

Nejlepší odpověď
zjentek

dost to vypovídá o vyučujících matematicích ze základních škol

Další odpovědi
zzzzz

No je to divné, snad kdyby jim povolili se při písemné zkoušce z matematiky připojit k internetu, tak možná by někoho přemluvili, aby jim to vypočítal.

Ty příklady jsou úplně jednoduché, je to tím, že jsou líní se učit a že je učitel neumí zaujmout.

Dnes jsou ve školách samé volna, prázdniny, nebo se neučí, protože je venku hezky, tak se jdou s učitelem projít, věčně mají volné hodiny, učitel si v nich plní administrativu a pak to tak vypadá. ☹

Mirdas

Že je to alarmující poznatek u lidí, kterým maturita otvírá dveře na vedoucí posty ve firmách, úřadech a podobně.

anonym

Nerozumím otázce – o jakých 20 % píšeš?
Pokud vím, tak

  • maturitu nesloží (´každoročně´) v řádném termínu cca 6 % studentů (z libovolného předmětu).
  • matematiku si vybírá cca 45 % studentů

___
Zkus to ´rozvést´…
😉

Psychotic

Podle mě by maturita z matiky měla obsahovat výpočty, které jsou reálně použitelné ve skutečném životě: vrcholem maturity z matematiky by měly být trojčlenka, procenta, pravděpodobnost, jednoduché rovnice o jedné neznámé, slovní úlohy…
S pokročlou geometrií, faktoriály, kvadratickými rovnicemi a podobně ať si jdou někam. Ještě že jsem maturu z matiky nedělal…

Kolik studovaných lidí neumí ani počítat s procenty nebo neví, jaká je pravděpodobnost hodit dvě šestky za sebou a ještě je budeme drtit nějakými zbytečnostmi.

mosoj

Že by se musí Komenský otáčet v hrobě.

ivzez

Mne na tom zaráží spíše „politika“ škol.
Proč pouštějí k maturitě z matematiky
lidi, kteří na to očividně nemají?

Nebylo by rozumnější jim dát na konci prázdnin
opravnou zkoušku a pak teprve je pustit k maturitě?