Avatar uživatele
jinsun

Co si myslíte o tom, že pětina lidí neodmaturuje z matematiky?

Příklady, někdy až směšné, učivo z deváté třídy. A ještě k tomu stačí na 4 pouhých 33%. Podle mě by maturita z matiky měla obsahovat středoškolskou matiku a ne ty „počty“ co tam jsou teď.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? marci1, Mirdas před 3643 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zjentek

dost to vypovídá o vyučujících matematicích ze základních škol

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zzzzz

No je to divné, snad kdyby jim povolili se při písemné zkoušce z matematiky připojit k internetu, tak možná by někoho přemluvili, aby jim to vypočítal.

Ty příklady jsou úplně jednoduché, je to tím, že jsou líní se učit a že je učitel neumí zaujmout.

Dnes jsou ve školách samé volna, prázdniny, nebo se neučí, protože je venku hezky, tak se jdou s učitelem projít, věčně mají volné hodiny, učitel si v nich plní administrativu a pak to tak vypadá. ☹

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mirdas

Že je to alarmující poznatek u lidí, kterým maturita otvírá dveře na vedoucí posty ve firmách, úřadech a podobně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Nerozumím otázce – o jakých 20 % píšeš?
Pokud vím, tak

  • maturitu nesloží (´každoročně´) v řádném termínu cca 6 % studentů (z libovolného předmětu).
  • matematiku si vybírá cca 45 % studentů

___
Zkus to ´rozvést´…
😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Psychotic

Podle mě by maturita z matiky měla obsahovat výpočty, které jsou reálně použitelné ve skutečném životě: vrcholem maturity z matematiky by měly být trojčlenka, procenta, pravděpodobnost, jednoduché rovnice o jedné neznámé, slovní úlohy…
S pokročlou geometrií, faktoriály, kvadratickými rovnicemi a podobně ať si jdou někam. Ještě že jsem maturu z matiky nedělal…

Kolik studovaných lidí neumí ani počítat s procenty nebo neví, jaká je pravděpodobnost hodit dvě šestky za sebou a ještě je budeme drtit nějakými zbytečnostmi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Že by se musí Komenský otáčet v hrobě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Mne na tom zaráží spíše „politika“ škol.
Proč pouštějí k maturitě z matematiky
lidi, kteří na to očividně nemají?

Nebylo by rozumnější jim dát na konci prázdnin
opravnou zkoušku a pak teprve je pustit k maturitě?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek