slad08

Co se stane, když psa štípne včela nebo vosa?

je to závažné
jedná se o plemeno Yorksheera

Nejlepší odpověď
chudst

Uplne stejne jak i lidi. Bud to muze zvladat normalne (v pripade vcely vyjmente zihadlo a jak u vcely, tak u vosy mu to potrete mastickou – napr. FastumGelem; me jeste pomaha analergin coby prasek, ale nevim, jestli ho muzou i psi). Ma-li alergickou reakci, honem k doktorovi.

V podstate je to skutecne naprosto totozne jako u lidi. Jen se informujte u doktora na ten eventualne podany prasek na zmirneni reakce. Nepredpokladam, ze by mu uskodil, ale 100% to take nevim.

Další odpovědi
jmhad

Ono záleží na rase.Pokud je to něco domácího či chovného,tak opatření jak říká kolega.Pokud je to odolná rasa,či pouliční směs,tak nic.Takovému by jakékoliv ošetření ještě uškodilo.Proto­že,vzato logicky,když žil kdysi dávno v lesích ve smečce,musel si ve všem poradit sám.A to má v genech.

kikina1999

pokud je to opravdu závažné, šla bych ke zvěrolékaři, ten vašeho pejska ošetří nejlépe, jak to jde.

anonym

Moji Labradorku stipla a ta " pistela a kvicela a drbala se a kousala se ". Tak nejak podobne se chova i jeji majitelka. ! -iv-