Jako Vůbec

Co se nesmí psát na náhrobek?

Jsou nějaká pravidla ohledně toho co si lidé smí zvolit jako epitaf.
Kde jsou meze?
Co když někdo bude chtít mít na náhrobku vulgarismy,ra­sistické urážky atp?

Nejlepší odpověď
led

Pravdu o mrtvom, o jeho smrti… ako napríklad
„Bol som podvodník, lump, zlodej a vrah.
Vlastnou silou, za cenu utrpenia iných, som sa dotkol neba.
Ale ani moje milióny, mi neumožnili uniknúť trestu.
Svet som opustil krátkym posedením na elektrickom kresle.
Moje obete, nepľujte na môj hrob“
„Nemočte mi na hlavu!“
Tak toto by tam nemalo byť, rovnako, ako by tam nemali byť nenávistné výroky a vulgarismy, urážajúce city pozostalých a okolitého sveta.

Další odpovědi
annas

Spíš, co není etickíé., tedy vhodné.

Uvědomte si, že nápis slouží nejen k identifikací, ale i k uctění památky mrtvého, vyjádření úcty, vděku apod.

Z toho plyne, co by na náhrobku nemělo být.

Nápisy na náhrobrku zemřelého

  1. obsahují jméno (či jména dalších členů rodiny), data narození a úmrtí,, tituly či erby.
  2. k uceění památky, např. Odpočívej v pokoji; nebo citáty z bible pro útěchu, třeba u věřících , nebo jakési připomenutí živým – např. Prach jsi a v prach se obrátíš…

Jsou vidět i nápisy, které vyjadřují vztah k povolání atd.

orestez

Včera bylo pozdě. Zítra je taky den. Kdo jinému jámu kope, druhý do ní spadne. Kupte si křupky. Seděl, ale jen 7 neděl. Plival pecky, ale ta poslední byla jeho poslední. Jít na záchod je jako smrt: každý tam musí. Víte jaký byl rozdíl mezi tímto nebožtíkem a sviní? Svině měla ocas vzadu. Tolik tun masa zde navěky leží.