jirka F

Co se myslí tím že dnes jsou mrtví i ti kteří ještě mrtví nejsou?

Co to vlastně znamená?

Nejlepší odpověď
paul1

Je to řečeno obrazně. Může se tím myslet také to, že někteřílidé neumí žít, jen přežívají.
Oscar Wilde jednou řekl: „Žít je ta nejvzácnější věc na světě. Většina lidí existuje, nic víc.“

Zdroj: https://psych­ologie.cz/zivi-mrtvi/

Další odpovědi
Alesh

Že je to jen otázkou času, kdy ti živí budou taky mrtví.

led

1 – Na mnohých ľudí po ich odchode (napríklad do penzie, alebo bezdomovci) ich bývalí kolegovia rýchlo zabúdajú, akoby ani nežili.

2 – Ľudia, ktorí stratili ideály, pre ktoré žili, nevidia východisko zo svojej situácie, vlastne žijú, pretože dýchajú, srdce im bije, myseľ pracuje, ale budúcnosť pred sebou už žiadnu nevidia.

3 – Chorí, ktorých udržujú pri živote, napriek tomu, že už len „vegetujú“.

marci1

Přesně to vystihuje citát Dalajlámy:
„[Když se ptali Dalajlámy, co ho na lidech a lidskosti nejvíc překvapuje, odpověděl:]
Lidé. Protože obětují zdraví, aby vydělali peníze, potom obětují peníze, aby znovu získali zdraví, potom se tak znepokojují minulostí a budoucností, že si neužívají přítomnosti, a.. tak nežijí ani v přítomnosti, ani v budoucnosti. A žijí tak, jakoby neměli nikdy zemřít, a potom zemřou bez toho, aby předtím žili.“ ☹

led

Škoda, že ste sa ponáhľali s uzavretím otázky. Isto by sa tu našli ešte mnohé zaujímavé a výstižné odpovede. Možno ešte tí, ktorí vkladajú príspevky bez ohľadu na bodovanie, svoj názor vložia aj do diskusie uzavretej otázky.