Dr. Vševěd

Co se má darovat někomu, kdo je biřmován? Předem děkuji.

Moje kamarádka je v neděli biřmována. Jsem pozvaná a nevím, jestli jí mám dát nějaký dárek nebo nějaké přání a případně co do toho přání napsat. Děkuji za upřímné odpovědi.

Nejlepší odpověď
annas

Cennější dárek podle tradice dává kmotr, případně i rodiče. Hosté nějakou drobnost, upomínku s věnováním, nic nezkazí kytice a přáníčko jako vzpomínka na slavnostní den. Nemáte někde blízko prodejnu s náboženskými předměty? V ní byste mohla najít inspiraci.

Další odpovědi
panenka

Já jsem dostala k biřmování od rodičů zlatý řetízek s křížkem a od strýce prstýnek.Pokud bys jí chtěla napsat nějaké přání tak bych jí tam napsala Milá … k tvému dnešnímu významnému dní Biřmování bych ti chtěla popřát hodně lásky,zdraví a štěstí to co si budeš vždy přát aby se ti vždy vyplnilo to ti z celého srdce přeje tvá kamaradka…doufám že jsem ti aspon trošku pomohla.

1popelka1

Já dostala kytici. Jaké jsou zvyky teď, nevím.

člověk

stačí květina s lístkem na upomínku,
u takovýchto slavností je největším dárkem,
osobní přítomnost,
je to především záležitost duše,a nějaké hmotné věci ,poškodí

oskar

Já myslim,že cokoliv každý dárek potěší.