petr77

Co se děje po podání trestního oznámení? Budu ho podávat na člověka, který mě okradl a jde mi o diskrétnost.

Nechci, aby potom ke mě jezdila policie, nebo my zasílala dopisy.
Doplňuji:
Mě by stačilo, aby policie zjistila totožnost pachatele podle čísla bankovního účtu- to já nemohu a já si vymáhání zařídím sám přes soukromé firmy.

Nejlepší odpověď
gecco

Jezdit nebudou (pokud se nebudeš ´skrývat´), ale „dopisy posílat“, to jo – nějak s tebou komunikovat musí, ne??
😉
Pak tě bude, případně (pokud nebude TO odloženo), tě bude obesílat i soud.
Doplňuji:
K Doplnění – takto to nefunguje…
Pokud podáš TO (a Policie skutečně zjistí, že došlo k trestnému činu), musí šetřit, ale – TO nemůžeš vzít zpět/odvolat (vyšetřování může ukončit jen státní zastupitelství – buďto odložením a nebo předáním soudu).

Další odpovědi
klumprt

Podáš trestní oznámení, policie s tebou sepíše protokol.
Pak tě možná pozvou na výslech. Když budeš dosažitelný po telefonu nebudou ti posílat ani předvolánky.
Když prověřování nikam nepovede, přijde ti poštou do vlastních rukou usnesení o odložení věci.
Když prověřování někam povede, začnou dotyčného trestně stíhat. Pak bude soud, ke kterému budeš muset jít.
Připojíš-li se v trestním řízení s nárokem na náhradu škody, soud v odsuzujícím rozsudku uloží pachateli povinnost ti ji nahradit.

Že ti policie zjistí majitele účtu a půjde od toho, na to zapomeň.

Mapel

Začne vyšetřování. Pokud budeš s nimi komunikovat, tak určitě k tobě nebudou jezdit. Máš však právo vědět jak postupuje vyšetřování a oni musí prokázat, že zákonnou povinnost splnili. Takže dopisy musíš očekávat. Zahájený vyšetřování, ukončení nebo předáná státnímu zastupitelství. to ti oznámí trestní stíhání, pak předvoláná soudu atd.
Kdo se dá na vojnu musí bojovat. Já nic já muzikant a ať si za mě prsty pálí někdo jiný.
Doplňuji:
Ovšem soukromá firma bude vymáhat na základě něčeho. A to něco musí být právně podloženo. Jináč se sama vymahačská firma bude dopouštět trestné činnosti.
Nebo jít cestou nelegální na mafióvymahače a pak se te diskrétnoust může zvrtnout a budu se na svět sám dívat zamřížovaným okénkem. A tak mě napadá.
Každý je svého štěstí strůjcem.