fortin

Co sděluje zajímavá myšlenka Pareta s názvem Zákon 80?

Ale že je významná menšina která má velký vliv na významnou většinu.

?

Nejlepší odpověď
chudst

Mate na mysli „Paretův zákon, též Paretův princip (podle it. ekonoma Vilfreda Pareta 1848–1923) – zákon o užitečnosti určitého množství nějaké věci nebo služeb (později rozpracován jako teorie mezního zisku), který říká, že 80% výsledku či efektu je dosaženo při vynaložení 20% úsilí. Z toho vyplývá, že např. vynaložením 20% času na řešení velmi významných úkolů, dosáhneme 80% požadovaného celkového výsledku. P. z. je zpopularizován jako pravidlo 80–20 apod.“?

No, co sdeluje je tam celkem jasne receno, akorat mi tam matematicka verze nesedi. Slovne receno bych to zkratil na to, ze casto staci vynalozit relativne malo prace, abych ziskal slusny vysledek.

Zdroj: http://encyklo­pedie.vseved.cz/Pa­ret%C5%AFv+z%C3%A1kon