sonydawe

Co s největší pravděpodobností odešlo v pc?

Při hraní hry se pc vypl způsobem jako vypnutí vypínačem (žádný odhlašování atd.). Při opětovném zapnotí se toto stalo již před přihlášením do win. Od té chvíle při zapnutí pouze černá obrazovka. Větrák zdroje jede. I větrák procesoru. Hdd se točí, ale nic vís. Mechanika lze otevřít i zavřít. Známky shoření (zápach) nebyly.Svítí led power i hdd.
Doplňuji:
F2 nic. Nedostanu se nikam. Teplota grafické karty to nebude. Vychlazeno od včerejška.

Nejlepší odpověď
beer

Zkus přesto držení F2 klávesnice při startu – Bios..
Doplňuji:
Více můžeš v diskuzi – vidím, žes nový uživatel..))

Další odpovědi
Mardzis

Měl jsem podobný problém, problém byl v základní desce, při nešetrném vypnutí odešla jedna součástka na základní desce. Zkus vyměnit základní desku, když problém přetrvá nezbývá nic jiného než zkoušet vyměňovat další komponenty.

isteron

Predpokladám zvýšenú teplotu na čipe grafickej karty. Zrejme slabé chladenie, alebo nedostatočná kapacita, aj mne to zvykne robiť. Nechať vychladiť a nabudúce konzultovať s pc odborníkom o zvýšenie o výkonnejšiu grafickú kartu.

Hykam

Zkusil bych otevřít PC a stlačeným vzduchem vyfoukat, prach dokáže v PC udělat spoustu neplechy, pokud to nepomůže viděl bych to na grafickou kartu
Doplňuji:
Tak to bude základní deska.

bolak

Neblikaly těsně před vypnutím světla nebo nepraskla žárovka?

Jako první zkus vypojit pc (všechny napájecí kabely) ze zásuvky a po chvíli ho zase zapojit. Zkontroluj kabely z grafiky do monitoru, jestli jsou na pevno zapojený. Stejně tak zkontroluj i napájení k monitu, jestli drží.

Jinak říkáš že větráky se točej, ale pracuje disk? Slyšíš jak se načítá, jak hrabe, nebo je počítač nezvykle tichej? Nesvítí nebo nebliká na desce nějaká dioda?

Pokud s ti PC normálně načítá ale nic nevidíš, bude to buď grafika nebo monitor. Pokud kompjuter mlčí, tak to může bejt procesor, paměti, nebo něco na desce, třeba vybitá baterie. Zatím zkontroluj to co sem psal nahoře.

sonydawe

Pro ty co to zajímá. Odešli 3 kondenzátory na ZD. Příznak jednoduchý. Nafouknutá vrchní ploška kondenzátoru. Doporučuji časem kontrolovat, ať neodejde ještě něco dalšího. Pak následuje výměna ZD. Oproti výměně pouze kondenzátorů za pár kaček. Toto platí i pro zdroj.

sonydawe

Při odpojení druhého hdd nesvítí led hdd. Hlavní hdd se točí a jednou hrkne. Baterka to nebyla. Vyměněno za novou.

sonydawe

Hdd nehrká. Jen se točí. Samozřejmě jsem vše odpojil a zapojil i vyfoukal. Monitor je v pohodě. Baterka mě napadla taky. Na základovce žádná led nesvítí. Jo a při zapnutí jednou pípne speaker, ale to se dělo vždy.

cochee

Pokud jednou pípne speaker, je z hlediska mateřky vše v pořádku, tj. všechny autonomní i neautonomní subsystémy prošly POSTem. Přece je však někde chyba, tipuju monitor nebo grafickou kartu. Doporučuju zapůjčit jiný monitor a GK, případně naopak – vzít tyto dva podezřelé a jít je vyzkoušet na jiný PC.

sonydawe

Při zaplém monitoru a zapnutí pc je černo (i při vyplém pc). Po odpojení monitoru od pc monitor zobrazí ať připojím kábl se signálem. Takže na monitor to taky nevidím, i když by to bylo nejlepší (je v záruce). Takže se nám to zřejmě zůžilo na GK a základovku. Ale čítám odajití GK by nemělo za následek okamžitý pád pc (jako když vypadne jistič).

bolak

Takže si myslíš že HDD nepracuje? Že se vůbec nenačítá a že nenabíhají systémy? Pak by to teda mohlo bejt diskem, ale nechápu proč máš zhaslej monitor. Pkud máš teda dva disky, jak píšeš, tak je zkus přehodit, dát si ten vedlejší jako hlavní, i když tam teda nemáš systém, prostě jen se kouknout, jestli se ti rozběhne aspoň obrazovka.

Jestli ani to ne a disk ti neběží, tak to bude buď něco na desce nebo něco ve zdroji, každopádně by bylo stejně lepší to hodit do servisu, protože ty s tím nic neuděláš a stejně nemáš náhradní díly, kdybys to chtěl testovat komponent po komponentu. Akorát teda že jse ten svátek :) smůla.