Muffz

Co říkáte na to, že na univerzitě v New Yorku bude stát busta Havla?

Jedná se o jakousi poctu tomuto člověku, který celý život strkal hlavu do zádi USA a je oslavován za cizí úspěchy?
Nebo si myslíte, že je to jednoduchý politický krok, při kterém chce USA podráždit Rusko tím, že ukáže, že Česká republika bývala prozápadní a myslí si, že pořád dominuje? Pokud by chtěli v USA oslavit 100. výročí založení naší republiky, neměli by vystavit bustu někoho, kdo se za to zapříčinil a zaslouží si to, skutečného hrdinu, Masaryka?

Nejlepší odpověď
Drap

V USA se zrodily ještě větší ptákoviny, s tím je třeba počítat. Jistě tím něco sledují.

Další odpovědi
Kepler

V zahraničí (kromě Ruska) je Havel všeobecně uznáván a obdivován jako osobnost. Právě proto, že nikomu hlavu do zádele nestrkal, na rozdíl od našich statečných komunistických vůdců.. Část obyvatel jeho vlasti na něj neustále kydají špínu (je zřejmě, komu byl Havel osinou v zadku). Doma nikdo není prorokem a pořád si nedovedeme vážit vlastních lidí, to je daň za 40 let komunistické propagandy

Kryšpín

Jak jsem hledal v historii ikona Havel pro velkou část národa byl jak záletný manžel, venku úspěšný doma bordelář.

Druhý den, když se usídlil na Hradě omluvil se Němcům, možná zapomněl na okupaci skopčáky a tím počátek uvržení Československa do bahna na padesát let.

Provedl divokou amnestií a během půl roku se dvě třetiny grázlů vrátilo zpět mezítím touto zvěří několik mordů na nevinných. Když mu úmírala manželka měl potíže se svých chtíčem. Objednal si letadélko a jal se kochat na výsledkem humanitárního bombardování obranného spolku NATO v Jugoslávii. Podepsal všechny zákony pro divokou privatizaci a tím samovýrobu milionářů a zlodějů a.t d.

Psychoanalytik Sigmund Freud vyslovil názor, chlap který neovládá svého chtíče, nepatří do politiky, ani na vedoucí místa.

Anikitos

Je mi to vcelku jedno. Jejich (republikánů) jednání nechápochopím ať dělají téměř cokoli. Hrdinou bych Masaryka nenazýval, jako jo zaslouží si jisté uznání, ale proč zrovna hrdina… Státníků byla za celou historii Česka hafo a ty republikánské moc nemusím, i když Masaryk měl dobré nápady (myšlenky – sice utopistické, ale i tak)…

Arne1

Ať si tam dají třebas kačera Donalda, je mi to fuk.

xxx3

A tak je to u nás obvyklé. Významné postavy naší histrorie (a kultury) lidi buď milují bez výhrad, nebo zase nenávidí. Není nic mezi tím, člověk je buď darebák, nebo světec. I ten skutečný hrdina Masaryk si toho celkem užil.

Muffz

Kepler – ano, média dělají svoje a i sebevětší blivajz se dostane do USA a tam tomu lidé věří, i když si třeba myslí, že jsme Československo. Lidé v té době potřebovali nějakého hrdinu, ten ale nebyl na skladě, tak vzali jednoho rebela z mnohých z Charty, který šel proti systému, a tomu nažehlili nálepku „To je ten, co spasil republiku“. Což o to, v té euforii národa se dá pochopit, že takto umělého hrdinu budou oslavovat, ale zvolit ho prezidentem za něco, co neudělal a bez jakékoliv politické zkušenosti byl jen politický tah dosazení loutky, kterou bude vláda tahat za provázky.

Havel byl jen jeden z největších šťastlivců na světě, protože mu celá republika padla do klína za nic, on byl jen bílým koněm.

A je smutné, že i tolik let po všem se v dějepisu učí takové polopravdy, že se staví lavičky a busty Havlovi, že se po něm pojmenuje národní letiště. Pravda se prodere na povrch jen při změně systému, protože historii píšou vítězové.

PS: Neznám nikoho s věkem 50+, který by Havlovi přišel na jméno. A u těch mladších je to jen o informovanosti. Ti, co si zakládají na tom, co se JEN učí ve škole, tak mají absolutně zkreslené vidiny o minulosti. Je třeba čerpat informace od lidí, kteří tu dobu zažili a pamatují si její součásti, dokud jsou ti lidé ještě naživu. Jen oni můžou říct, jaké to tu opravdu bylo.

xxx3

To je zajímavé, takže lidé nad 50 let Havlem automaticky opovrhují? Asi žiješ v nějaké sociální bublině. Já znám lidi, kteří Havla respektují, ale i ty, kteří z něj mají osypky.

Muffz

Neřekl jsem, že všichni starší než 50 let, ale ti, které znám já osobně a bavil jsem se o tom s nimi. Prakticky jediného sympatizanta Havla znám jen bývalého učitele dějepisu, který jím byl až nezdravě posedlý.

xxx3

Vždyť to říkám, sociální bublina ;)

Kepler

aliene, jak to tak vidím, je zbytečné se o tom bavit. Ty si věř čemu chceš a já taky. V době, kdy seděl v lochu za své názory, celý národ (včetně mně i tebe) strkal hlavu do písku a pak mu téměř všichni tleskali. Proboha, kdo jsi, že nazýváš Havla prasetem?! Á jo, já zapomněl. Alien…

aliendrone

Těmi „názory“ za které seděl doufám myslíš trestný čin spekulace , poškozování devizového hospodářství a další paragrafy (nevím už jak se ty komoušské paragrafy jmenovaly, prostě kšeftoval s markama)! ;) :D :D

Škoda že také NIKDY nevysvětlil, kam zmizely prachy ze sbírek na podporu rodinám vězněných SKUTEČNÝCH disidentů a … eh, škoda mluvit. Věř si čemu chceš, je to tvoje právo, ale stejně si myslím, že by sis tyhle věci MĚL prověřit! Já v tomhle směru vím svoje. (díky VLASTNÍMU úsilí i zkušenosti – nejen „Jedna pani v TV povidala!“]

ivzez

Aliene,
máte k tomu nějaké odkazy (nemyslím Wolfa)?

aliendrone

LOL! Odkazy na takové věci neexistují vůbec, popřípadě existují velmi krátce. (myslím RELEVANTNÍ, které nejde hned z první zamítnout jakožto „zaujaté/účelové“)

Já jsem k těmto poznatkům dospěl náhodou (nikoliv prvoplánově) na základě VLASTNÍHO zkoumání „neobjasněných záhad své minulosti“.

Pro pochopení to rozepíši (kdybyste měla zájem v tomto směru provádět výzkum).

Při čtení mého spisu, který na mne vedla StB se mi nedostalo dostatečných odpovědí, takže jsem nakonec vyhledal „svého estébáka“ (vyšetřovatele). Zprvu se kroutil, ale když viděl, že nejsem „samozvaný mstitel utrpěného příkoří“, tak se rozpovídal a mnohé nejasnosti ze spisu mi objasnil.

Nakonec jsme během „přátelského pokecu a vzpomínání“ zaběhli až na téma „velkodisidenti“. Informace a vysvětlení, které mi dal, mně přišly TAK šokující, že jsem sám pátral v tomto směru. (ověřoval jeho tvrzení), přičemž se mi VŠECHNA potvrdila!

Tak především – „vrcholoví disidenti“ NEBYLI žádní „morální bojovníci za pravdu“, nýbrž šlo o VELICE DOBŘE placené PROFESIONÁLY, pro které „disidentství“ bylo primárním zdrojem snadné obživy.

Možná si pamatujete na seriál 30. případů majora Zemana (díly „Bílé linky“), kde je popsán princip funkce operací narušujících integritu komunistického režimu západními zpravodajskými službami (především CIA).

Je to pouhý zjednodušený předobraz – ve skutečnosti šlo o několik REÁLNÝCH institucí (v záp. Berlíně Schillerovo divadlo, ve Vídni Burgtheater, také o nakladatelství Pavla Tigrida a další), které byly subvencovány z fondů západních zpravodajských služeb. (v kruzích StB byly tyto instituce pověstně „profláknuté“)

Mechanismus fungoval tak, že tyto instituce publikovaly/uváděly „díla disidentů“, pročež byl důvod jim poslat honorář (jistě víte, co tehdy obnášelo být placen ve valutách) Tímto „neškodným“ způsobem to začínalo. Nevím zda-li byli „disidenti“ nějakým způsobem kontaktováni či navedeni anebo zda-li přišli sami na to, po čem „je poptávka“ (tedy ZA CO [jakou činnost] DOSTANOU/BUDOU DOSTÁVAT TUČNÉ HONORÁŘE), každopádně to vedlo k nasměrování činnosti budoucích disidentů.

Pochopte – nešlo jen o „zverbování“ (jakkoliv se přikláním, že k němu přímo nedošlo), ale i o následnou „legalizaci“/zdů­vodnění příjmu zahraniční podpory.

Nešlo zkrátka poslat šek „Drahý Václave, děkujeme ti za tvoji činnost ve prospěch naší věci, zde je tvá odměna, s úctou CIA“, tak se to dělalo právě touto formou přes „honoráře“ kulturních institucí (jen idiot by se to odvážil napadnout, jakkoliv to byl fakt, v „demokratických“ zemích by se tomu vysmáli).

Jistě chápete, co asi tehdy v reálu znamenala „slavná česká disidentská díla“ – pokud ne, zkuste si představit SKUTEČNÝ KOMERČNÍ zájem o slavná díla např. současných kurdských disidentů – i kdyby většina lidí věděla a zajímala se o nějaké kurdské disidenty, jistě si představíte ten MASOVÝ KOMERČNÍ zájem o jejich knihy či divadelní hry např. ve Vinohradském divadle. (proto byly nutné ty subvence – instituce vydělala, zpravodajská služba byla také spokojená – rozvratného účelu bylo dosaženo) ;) :D

Pokud zapátráte (na netu), ještě dnes zjistíte KDE z desetitisíců možných byly Havlovy či Kohoutovy hry uváděny premiérově či nejčastěji – dojdete k VELICE kraťoučkému seznamu mnou již zmíněných STEJNÝCH institucí/spo­lupracujících osob! :) (prostě NEJDE všechno zamasakovat)

Stejně tak „záhada“ neustále nových luxusních západních aut „disidentů“ je objasněna v Kohoutově díle https://antik­varium.cz/kni­ha/kde-je-zakopan-pes-obr-540-s/?gclid=EAIa­IQobChMIkp2F7bPx3QIV­mOd3Ch3M4QtvE­AQYBCABEgLYPvD_BwE (Proč? Pochopte – dílo NEBYLO původně určeno pro české čtenáře [bylo napsáno ještě za totality v Rakousku] – POZOR! Musí jít o TOTO vydání, pozdější už prý jsou „vyeditována“ (nevím to jistě, já četl právě toto) podobně jako „Dopisy Olze“!!) , kde zjístíte, že šlo jen obyčejný sprostý celní únik (valuty „z oficiálních honorářů“ disidentům státní banka přepočítávala dle oficiálního kurzu, který byl oproti kurzu „černého trhu“ směšný) Kohout tam PŘESNĚ popisuje „modus operadni“ této „formy financování“, jehož účelem je maximalizovat výdělek pro „disidenty“/vyhnout se státním poplatkům či zdanění.

Nejlepší (a dnes stále ještě možné) by bylo shlédnout kdysi natočené OFICIÁLNÍ polistopadové TV pořady, kde „disidenti“ jako Havel SAMI vypráví o tom , jak to chodilo, jenže kdovíproč na YT už je jich naprosté minimum. ;) :D (přitom ještě před cca 5–10 lety jich tam byl doslova kopec – jen o samotném Havlovi byly natočeny přinejmenším DESÍTKY pořadů, tisíce hodin materiálu) – dnes tyto sebeusvědčující pořady nevygooglíte ani po hodině hledání!

Ve výpovědích jsou „nesrovnalosti“, které dnešnímu člověku nedojdou (tak jako hned z první nedošly samotným tvůrcům), ale lidem znalým tehdejší reality to je ovšem jasné ihned, že „něco není v pořádku“. (jakápak bída, utrpení a hlad, když si jeden vozí zadek v Mercedesu, jaképak „pronásledování“, když se s dozorujícím orgánem domlouváte kdy a kam půjdete apod., že?) ;) :D Možná kdyby se prohrabal archiv pořadů ČT, tam to jistě ještě bude (autorská práva)!

Vodítka sice mizí, ale stále je jich DOST na to, aby se dalo (pokud vám to stojí za to) dobrat skutečnosti. Pořád existují pamětníci a už jen z toho mála, na co jsem Vás nasměroval po ověření si uděláte zajisté vlastní představu. A vůbec NEPOCHYBUJI o tom, že dojdete ke STEJNÉMU závěru – „vrcholoví disidenti“ byli pouhými luxusně placenými „mediálními nádeníčky“, o žádné „morální hodnoty či principy“ zde VŮBEC NEŠLO!

Jednoduše „trpěli“ na stejné nebo i podstatně vyšší materiální úrovni, jako tehdejší krajští tajemníci KSČ. Jen k tomu přidali „laskavý dohled/doprovod orgánů“ ;) :D :D Není zkrátka vůbec těžké (pokud se vydáte tímto směrem) se k výsledkům dobrat vlastními silami, není nic nad VLASTNÍ prověření mnou zmíněných závěrů, ke kterým jsem dospěl osobním pátráním zpočátku úplnou náhodou (kam se budou hrabat nějaké odkazy)!!

Jo a ještě na závěr DŮLEŽITÉ upozornění!! Pokud si budete při pátrání počínat diskrétně/citlivě, nemusíte mít žádné obavy, lidí vrtajících se tímto směrem je habaděj.

POKUD se ale rozhodnte z toho dělat nějaké „velké furóre“, tak i když už nejsou 70. léta (natož padesátá), je namístě počítat s „nějakými“ potížemi. Typicky nedorazí výplata/důchod, je odmítnuta kartička pojištěnce jako neplatná, jsou zablokovány internetové služby pro údajné neplacení a tisíce podobných „chyb v systému“, které se sice po čase „vysvětlí jako omyl“ – nicméně dohromady Vám dají POŘÁDNĚ ZABRAT a přivedou Vás na úplně jiné myšlenky, než je nějaké „vyšetřování“. Dnes už totiž „žijeme v demokracii“, takže jakápak perzekuce, xixixi! Nedělám si VŮBEC legraci, doba prostě pokročila a takto se to zkrátka dneska dělá s „protidemokra­tickými elementy“. :(

Takže sry – odkazy NEJSOU! (pokud vůbec kdy byly, tak velice krátce) Držím v pátrání nejen palce, ale rovnou pěsti! :)

dr.luha

https://pravy­prostor.cz/dva-tisice-slov-a-vaclav-havel-idol-ceske-burzoazni-smetanky-byl-to-pry-erotoman-a-jehoz-zena-navrhla-manzelove-milence-zivot-ve-trech/

https://aeronet­.cz/news/vaclav-havel-skodi-cesku-i-po-sve-smrti-evropska-vstricnost-muslimskym-bezencum-vychazi-z-havlovy-koncepce-aliance-civilizaci/

xxx3

další hodnotné zdroje:
http://www.pro­tiproud.cz/
http://www.white-media.info/
https://www.matrix-2001.cz/
http://www.vesmirni-lide.cz/

Kepler

A ty oprativní složky StB? Nenech se vysmát! Kdybychom byli významní, našly by se i na nás. Zajímavé je, že se našly jen na nějaké a někomu nepohodlné osoby.

aliendrone

Významný jsem nebyla přesto na mne StB složku měla. A protože jsem nebyl línej zvednout zadek a nechal si ji ukázat a k tomu jsem „šikulka“, zjistl jsem i kdo na mě bonzoval! ;) :D

Mně ale přijde VÍC zajímavé, že „to důležité“ z Havlova spisu ZMIZELO! Na nějaké nacionále či chorobopisy není nikdo zvedavý, že? ;) :D

Kdepak – „svatý pašíkův Vašíkův boj za národ vedený z jeho Mercedesu“… nenech se vysmát. Dokonce i ten „strašlivý kriminál“ měl oproti jiným DOST luxusní (za co asi?) – přečti si „Dopisy Olze“ – ale to PRVNÍ vydání po převratu!

Hele, našel jsem ti zajímavé čtení> https://www.e­uportal.cz/Ar­ticles/5793-havlovy-dopisy-olze-posli-vice-kaviaru-a-doutniku.aspx

Pravda – v padesátkách to bylo „jiné maso“, ale i na tehdejší dobu se v lochu měl jako paša. :)