Kepler

Co považujete za největší přednosti a největší nedostatky mládí a stáří?

Obě kategorie jistě mají své přednosti i nedostatky. Mládí si definujme dejme tomu do 30 let, stáří 60+.

Nejlepší odpověď
annas

Názory mnozí vyslovili, některé uvedu.

"Mladí jsme, dokud nejsme se světem spokojeni. Staří jsme, když už nejsme se světem spokojeni!. – Gabriel Laub

„Za všechno musíme platit – za mládí hloupostí a za moudrost stářím.“ – Václav Dušek

„Štěstí je poznat v mládí přednosti stáří a stejné štěstí je udržet si ve stáří přednosti mládí.“ – Johann Wolfgang Goethe

Osobně to beru tak, že mládí je začátek života, stáří jeho poslední část. Bohužel, není možné mládí vrátit, začít znova a neopakovat různé chyby. Když člověk zestárne, váží si všeho víc než v mládí, čeká, co mu další den přinese a jak s ním naloží, pokud mu slouží zdraví.

Protože čas na nikoho nebere ohledy, je třeba nad tím nepřemýšlet .. zestárnout, ale zůstat mladý… co se má stát, to se stane…

Další odpovědi
anonym

Přednost mládí..není nemocnost, čili nebolí záda, klouby zkrátka organismus není opotřebovaný prací a neřestmi života ( kouření, pití alkoholu)
Nedostatek..nejsou životní zkušenosti, netolerování jiného názoru

Nedostatek stáří..veškeré nemoci co se během života nastřádají
Přednost stáří…s větší rozvahou řeší problémy, protože během života zažili různé situace a vědí jak to řešit

Rokio

Největší přednost mládí vidím ve zdraví (fyzickém i duševním) a nedostatek mládí je práce.

Největší přednost stáří je podle mě důchod a nedostatek stáří vidím v horším zdraví.

led

„Byť mladým to vie každé teľa, ale byť starým to je kumšt.“
Slovenské príslovie

„Minulosť už nezmeníme a budúcnosť je ešte len pred nami, preto sa musíme v plnej miere venovať práve tejto prítomnosti.“
Anonym

odpoveď na otázku:

mladosť:

  • mladosť, energia, nádej na žiarivú budúcnosť
  • mladosť, energia, strach z nezamestnanosti

staroba:

  • skúsenosti, istota príjmu – dôchodok (nehovorím o výške), žiadny strach z nezamestnanosti
  • spomienky na mladosť, zdravie, duševný návrat do detstva

„Keď nazbierame dostatok skúseností, zväčša sme už príliš starí na to, aby sme ich využili.
Minulosť nie je pre mňa ničím, budúcnosť sa ma ešte nedotýka.“
Marcus Aurélius

marci1

Mládí: jsme zdraví, chudí a ještě trochu hloupí.
Stáří: jsme bohatší (stříbro ve vlasech, zlato v zubech, kameny v ledvinách, cukr v krvi, olovo v nohách), méně zdraví a znovu trochu hloupí. 🙂

jiri Linhart

Takze,mladej jeste jsem,ale,aj blbnu,jak na stary vodrbany kolena. Kazdej je stary tak,jak se citi. Rano jsem na 30 a po 22 h vecer,jak starobni duchodce. Cim je clovek starsi,organismus nemladne,ale mysl,ta umi blbnout jak za mlada.

Kryšpín

Starý a přestálej / pravil ex předseda / stáří do 74 let, vyšší stáří nad. Starý může říci, že byl mladý, ale mladý nemůže zaručit, že bude starý.

Jiří Bohumil

Mládí= přednost-většinou lepší zdraví, nedostatek-většinou nutnost pracovat
Stáří = přednost-důchod, většinou se nemusí se pracovat, nedostatek-horší zdraví

Lamalam

Zatím naštěstí nemohu odpovídat, do kategorie stáří mi ještě dost let chybí.

IK

Když pominu tělo,
tak mládí má nedostatek v sebereflexi, myslet si že vím všechno nejlépe je tragický nedostatek v každém věku ale v mládí je to dáno bystrostí smyslů a nedostatkem zkušeností, jako by bylo mládí se stářím v jiném časoprostoru a stáří nedokáže reagovat tak bystře a tak vytrvale aby stačilo mladým což vede ke vzájemnému nedorozumění a ztížené komunikaci.
Přednost mládí vidím v nadšení a síle překonávat překážky, a ve stáří pociťuji největší přednost v nadhledu.
Myslím že každý člověk bez vyjímky musel poznat svůj kus světa a získat nějaké schopnosti a i když je nedokáže druhým sdělit je jejich nositelem a obohacuje tak lidstvo jako celek

Kepler

marci: co dodat, palečky došly. Jó, mít tak energii a zdraví mladých a současně moudrost seniorů ještě před demencí, už bych byl prezident!

marci1

Jsi moudrý a chytrý senior, přiměřeného zdraví a hlavně máš smysl pro humor. A to se cení! 🙂

talka

SOUHLAS!!!

Kepler

Jestli chytrý a moudrý to nevím, ale pokud si podržím ten smysl pro humor, tak to beru jako dobrý výhled do budoucna. Dá se říci, že teď jsem nejspokojenější, co jsem kdy v životě byl.

Kepler

Rokio: tu práci v mládí bych viděl jednoznačně jako +, protože ještě může. Čas na odpočinek má až v tom důchodu…