co potřebuju abych dostala mateřskou a porodné

co potřebuju abych dostala mateřskou když jsem pracovala pohé dva roky u externí firmy.A po dobu těhotenství jsem na nemocenský tak se ptám co potřebuju abych dostala mateřskou jestli někam musim dojít a nahlásit to nebo jestli to už vědí od doktorky.A potom co mám udělat až porodím jak dostat porodné já se v tomhle neumím orientovat děkuji za odpovědi snad je pochopím a jestli mi pomůžou.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Jen poopravím nuk-nuk s tím městem (MÚ). Musíte si pro žádost o porodné zajít na Úřad práce, kontaktní místo státní sociální podpory (většinou to bývá na Městském úřadu, ale není to pravidlem).
Dále zde požádáte o přídavek na dítě a v případě nízkého příjmu i o sociální příspěvek a příspěvek na bydlení.

Další odpovědi:

Stříbrný

Doklad o tom, že máte nasotupit na MD dostnete od svého gynekologa v době, kdy bude MD začínat.
Pak záleží, v jakém pracovním poměru jste s danou firmou. Pokud jste tam jako zaměstnanec a firma za Vás platí zdravotní a nemocenské pojištění, pak si s tímto dokladem musíte zajít k zaměstnavateli.
Pokud ale s firmou máte jen nějakou dohodu, smlouvu o díle, ale ne klasickou smlouvu, bude záležet na tom, jestli jste si po dobu těch dvou let platila alespoň 270 dní nemocenské pojištění. POkud ano, zajdete s dokladem od MD na SSZ. Jestliže ne, budete muset na sociálním odboru Městského úředu požádat, aby Vám vyplatili porodné a rodičovskou ihned od data porodu. To musíte stihnout do tří týdnů od narození miminka.

O porodné musíte zažádat každopádně na MÚ. Budete k tomu potřebovat svůj OP a rodný list dítěte.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 978
Zlatý marci1 806
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 600
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 448
Zlatý led 394
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.