alik360

Co potřebuješ, abys mohl studovat informatiku?

Ahoj. Jmenuji se Alena, je mi 14 let a končím 8. třídu, ale nemůžu se rozhodnout, co mám studovat. A lidé mi říkají ať jdu na IT.

Odpovědi
Justin1

Správně je „abys“.

Na informatiku potřebuješ matematické, logické a analytické myšlení. Taky je důležitá angličtina.

Speed77

Odhodlání studovat informatiku. Jediný další předpoklad je, jestli tě to bude bavit (.. aby ti to mohlo jít a mohla ses to dobře učit. Ale ona ta vášeň/nadšení jde probudit, i když je člověk nemá).

Reganois

Prakticky střední odbornou školu (např. ekonomka, veřejnoprávní činnost). Mnohých středních škol je součástí předmět IKT / ICT (informatika), čili se podívej, jestli to má škola v programu / náplni výukového plánu. Pak můžeš jít studovat dál, ekonomku, ale i třeba peďák, kdybys chtěla znalosti z IT předávat.

autacek

Jen jestli ti to neříkají škodolibě, víš co za šeredky na tento obor chodí.

Mimochodem, jdi na gympl, hned budeš mít o 4 roky delší čas na rozhodnutí.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

alik360

No nadšení bych měla jenom mám strach, že to nezvládnu apod.

Reganois

Strach je limit. Vezmi to z opačného konce a věř si.