verunka483

Co na atopický ekzém?

Na zadní straně paží mám atopický ekzém. Tedy myslím že je to atopický. Co na to pomáhá? Máte s nějakým přípravkem zkušenosti? A co třeba omezit? Díky.
Doplňuji:
Paron že jsem nezkusila napsat do modré lišty… Děkuji všem, vyzkouším. 🙂

Nejlepší odpověď
Damiana

Zaručeně pomůže TriamcinolonE. Je ale pouze na lékařský předpis. Jsou v něm sice kortikosteroidy, ale nic účinnějšího na atopický ekzém stále není. Léčba nehormonálním Protopicem (i ten je na předpis) nebývá tak rychlá a účinná, bohužel.
Pokud se pouze objevil a svědí, tak neškrábat, stačí lehce máznout, tak pět dní. Mělo by se to ztratit. Pokud se používá jen na malou plochu a navíc ne v obličeji, není to taková hrůza, jak se straší. Doporučuji.
Pozor na vlhké prostředí a saponáty, to AE hodně „prospívá“.
Každopádně bych doporučovala vyšetření u lékaře – dermatologa.

Další odpovědi
www

Stačilo využít modré lišty zde nahoře:

Zdroj: www.odpovedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­109&q=atopick%C3%BD+ek­z%C3%A9m&sa=Vyh­ledat

briketka10

je potřeba zajít k lékaři, aby provedl i seškrab kůže a rozbor, potom rozhodne o léčbě a dá Ti na předpis léky nebo mast..
v dětství jsem měla ekzém a seškrabávali mi kůži v loktech..
nemusí to být atopický ekzém..

anonym

Verunko, nestačím se divit, co tady čtu a skutečně nevěřím svým očím. Ty nevíš, co na ruce máš a chceš to léčit přes internet???
Seber se a zajdi si k lékaři. Je třeba zjistit, co to vlastně je, potom teprve můžeš svůj zdravotní problém řešit. Žádný soudný člověk Ti tady nemůže napsat, jaký lék funguje právě na Tvoje potíže, protože nikdo z nás není lékař, a i ten by chtěl nejdřív vidět, o co se jedná.
Do modré lišty ani psát nemusíš. Pokud to není jen alergie na prací prášek nebo materiál, který by Tvou pokožku mohl dráždit, tak se to neztratí a k tomu doktorovi zajít stejně musíš. A pokud to ta alergie bude, také to musí zjistit lékař.

pusinka50

Myslet rozhodně nestačí. My jsme také dostali Excipial u Lipolotio mléko na atopický exzem od kožařky, i na lupénku, ale druhů exzemů je celá řada, je skutečně třeba zajít za kožním lékařem, on to pozná už od pohledu a krátkým rozhovorem o probíhajících exzemech v dětství, nic neseškraboval a věděl hned. Omezení vám řekne lékař, u atopického exzemu a lupenky žádné saponáty, parfémovaná mýdla, žádné mytí nádobí ani v rukavicích nebot ruka se zapaří a je to ještě horší atd. A já dodávám z vlastní zkušenosti i se dost zajímám o souvislost duše a těla člověka, že je někdě v člověku zasunutý psychický problém a ten si musí vyřešit, nebot exzémy znamenají, že se tělo snaží zbavit psychické bolesti a „vystrčit“ ji kůží ven je to nejjednodušší. Takže se zamysli Verunko, jestli zrovna něco v sobě neřešíš, at už špatné prostředí, kde se pohybuješ nebo problém s blízkými nebo problém sama se sebou…a vyřeš si to. Dokud to nevyřešíš, budeš se mazat a mazat a exzem stejně bude vystupovat.

Michal Kole

Pokud umíš plavat a chodíš do bazénu, nechď do bazénu, kde se chloruje, ale raději jeď k moři. V některých případech to proplácí zdravotní pojišťovna.

Dodos

Nejprve je potřeba ověřit, jestli to je opravdu atopický ekzém. Ten bývá spíše v ohybu lokte, podkolení, tváři, krku… U syna byla příčinou alergie na lepek. Takže dieta, masti s konopím a MOŘE. Moře jsme s pomocí soli z mrtvého moře dělali i doma. Doporučuji kožní / alergologa. Kortikoidy jen ve stavu nejvyšší nouze.

MadAnnie

Já používám EXCIPIAL U LIPOLOTIO (v odkazu). Není na předpis a stojí do 150 Kč. Může ti ho předepsat i lékař a poté je doplatek minimální.

Nepatří do těch extrémně mastných a smradlavých mastí, ale je to příjemná „emulze“ a mě velice pěkně voní a cena je přijatelná.

Když jsem ho přinesla domů, tak se tím začali mazat všichni. Dobře hydratuje a pokožce s ekzémem hned uleví.

Zdroj: http://www.le­karna.cz/exci­pial-u-lipolotio-1x200ml-emulze/

VanesskaMala

Ahoj, já jsem teda zastánce mastiček, ty jsou na to atopák super. Ale co teda musím říct, tak to, že mi na moje obtíže pomohla chlorella. A za to jsem teda moc ráda. Tak ji zkuste, uvidíte, že se vám ten kzém spraví. Kupuju tuto https://www.nus­tore.cz/bio-chlorella-1500-tablet/.

Sabulak

Jak se ta chlorella užívá? Jako myslím jak často a jak dlouho?

Pajka.111

Aha, koukala jsem se na to. Prosím tě, co jsou tam za ty doplňky stravy? A to je denní kúra? Jaké slibuje účinky?

SuzanKa

Dobrý den, prosím o radu. Nemá někdo zkušenosti s tímto produktem https://www.pro­topan.cz/produk­ty/protopan-complete-box? Jak se vám osvědčil?

Sonka Pop

Ahoj, osobně musím říct, že mě osobně ekzém trápil poměrně hodně. Teď se ale cítím líp, protože jsem právě začala používat produkty od protopanu. Určitě doporučuji jejich balíček Protopan Complete – což je měsíční kůra 5 základních přípravků pro celkovou péči o atopickou pokožku.

pavla233

Slyšela jsem, že tento krém je velmi dobrý na atopický ekzém http://www.pro­topan.cz/