Bronzový

Co myslíte, zaniknou gentlemani?

Emancipace dosáhla snad vrcholu, ženy vykonávají vedoucí funkce, často i s lepším výsledkem než muži. Možná nejsou stejně odměňováni jako muži, ale snaží se dosahovat stejných výkonů jako muži. Ve sportu budou vzhledem k odlišnému tělesnému rozvoji na tom muži stále lépe, ale v pracovní oblasti si ženy počínají dobře, řízení institucí a pod. Pokud bude růst počet takových žen, má smysl prokazovat těmto ženám úctu? Některý muž, podřízený se bude cítit divně a možná se tak bude cítit i ta žena. Cílevědomá žena na vedoucím místě, která jde za svým cílem a úspěšně, je tedy rovnoprávná a neměla by počítat s galantností. Neříkám, aby ženy byly hrubé a drsňačky, ale aby třeba nebyly překvapené, když jim muž nepomůže do kabátu. Jaký je na to Váš názor a hlavně uveďte správný tvar slovesa aby bylo patrné, zda odpovídá osoba mužského nebo ženského pohlaví. Děkuji.
Doplňuji:
Otázku myslím tak, zda ženě přestane být prokazována úcta. Například v tramvaji, pokud se nejedná o těhotnou ženu, nebo staré lidi.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Gentlemani budou stále, jen možná ženě nepomohou do kabátu, ano, ano...

Další odpovědi:

Bronzový

Myslím, že gentlemani v tradičním slova smyslu vyhynou a je to dobře. Hlavně nevím, proč srovnáváte gentlemanství se vzdáváním úcty.
Podle mě je vrcholem neúcty ženě naznačovat, že je tak slabá, neschopná a nesamostatná, že si neumí ani otevřít dveře u auta nebo sklopit prkénko.
Taktéž beze slova být puštěn si sendout v dopravních prostředcích by pro mou hrdost byl ekvivalent nakopnutí do rozkroku. Rád pusím kohokoli si sednout, pokud mě o to požádá.

Podle mě není podmínkou, aby muž ženě neprokazoval úctu v případě, že je společensky rovnoprávná a nezávislá. Správný chlapák se rovnoprávnosti nebojí a ženě "nabídne kabát" i když třeba ví, že je například jeho šéfová společensky i finančně "nad ním". Ženu vždy potěší, když vidí muže, který se nebojí projevit svou pokoru, úctu a pomoc do značné míry, aniž by poškodil sám sebe a trochu ponořil ego. Jsem názoru, že gentlemani nevymizeli, jenom zmenčili značně počet, protože ztratili potřebu někoho chránit a zabezpečovat. Ale správný chlapák se dokáže probít i přes tento pocit. Koneckonců né každá žena svůj vysoký společenský post dobře snáší, čímž se stále vyskytuje nutnost muže zachovat se stabilně, nebojácně a pomoct ji :)
Doplňuji:
Suma sumárum: Nemám u sebe data o tom, jak který chlap o ženách smýšlí, ale v podvědomí každého muže stále ještě dost úcty k opačnému pohlaví je, co mám tak možnost po ulicích, hromadných dopravách a kulturních akcích vidět. Tato potřeba a zároveň i tak trochu rituál jen tak nezmizí.

Zlatý

Ne, my nezanikneme!

Zlatý

když vládne silný, je (mělo by být) to považováno za jakousi přirozenost. A když pak přirozeností silných je úcta ke slabým, vzniká tím dokonalý svět. Když ale vládne slabý (rozuměj koho chceš- žena, homosexuál,...), úcta silného pak bývá slabšími často chápána jako jakýsi rektální alpinismus, jelikož slabí u moci si často vysvětlují podobné chování nějak takto: "jak to, že mě ten dokonalý gentleman uctívá, když mám vyšší pozici ..on si snad myslí, že má navrch" ..no a pak vzniká nepřirozený svět a zkáze dopomož zákon. Jakákoliv benevolence k mentálně či fyzicky handicapovaným (slabým) vede ke konci zdravého světa. Je taky dobré vědět, že být galantní neznamená cpát dětem a slabým prachy horem spodem, což převážně něžné pohlaví už dnes nechápe ..nechce. Takže jako GENTELEMAN ti povím, že už je to (zvláště pro mladé gentlemany) doslova pi.ou ke zdi :o

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2419
Zlatý Drap 1491
Zlatý quentos 1220
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 566
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.