Co myslíte, odpustila katolická církev Janu Husovi? Přiklonili se k jeho nesmrtelný pravdě?

Nejlepší odpověď
annas

Projev papeže Jana Pavla II. k účastníkům Římského mezinárodního sympozia o Mistru Janu Husovi si můžete přečíst v odkazu.

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:rLH8DRb16w0J:­avalon.wz.cz/Du­sevni_rust/Jan­husomluvypape­ze.htm+Odpustil+pa­pe%C5%BE+Huso­vi&cd=1&hl=cs&ct=clnk&gl­=cz&source=www­.google.cz

Další odpovědi
poa.li

Asi neměli jinou možnost, než to tak prezentovat. To, co říkal vážně narušovalo její nekalé aktivity. Nebyla to už instituce sdružující duchovně smýšlející lidi, ale politická a mocenská jednotka. To se mu nelíbilo.

Vála

Myslím že ano. Ale je to vždycky individuální, vím třeba , že pan arcibiskup Duka proti němu nic nemá. I když se na nás (Československá církev husitská) stále dívají skrz prsty…