Zlatý

Co myslíte, jak dlouho jí člověk maso?

Kteří příslušnící Homo... si pochutnávali na mase? Svědčí o tom nálezy nástrojů a stopy po porcování masa.
Doplňuji:
Vědci soudí, že maso měli již jíst australopitékové, tj. před 3,4 miliony let.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Mohu jen tak selským rozumem? Na menší zvířata nástroje snad ani nepotřeboval, takže o tyto nálezy bych se já tedy neopírala.
Pokud budu vycházet z teorie, že máme cosi společného se šimpanzi, tak musel člověk jíst maso odjakživa, stejně jako to dělají příležitostně právě šimpanzi.
A pokud budu vycházet z jiné teorie, tak začal jíst maso asi někdy brzy po opuštění ráje. V ráji asi ne, tam nikdo nikoho nejedl nebo ano?

Další odpovědi:

předchůdci člověka začali jíst maso před 3,5 miliony let,používali především kameny a klacky jak k porcování tak i k zabití zvířete

Zlatý

Od vloženia do úst až po prehltnutie. Potom je už trávenie.
V skutočnosti od momentu keď si zviera povedalo, že je človek :-). Človek bol totiž pôvodne mäsožravec.

Bronzový

Já nevím přesně, ale nejdřív byli tzv "sběrači", živili se různými plody a co zem dala a pak lovci - a to už se začali cpát masem.

Zlatý

Jak dlouho jí člověk maso ? No,dokud jej nesní! :-D.

Zlatý

Hned jak ho ochutnal.

Diskuze k otázce

Zlatý

quentos

to záleží na tom, jakej má hlad, někdy se s ním páře i hodinu, jindy ho zblazne za minutu :{DD>

Zlatý

annas

Qunetosi, já Vás zakousnu. Ke kterému homo... se řadíte? Ale aspoň mě trochu přešla špatná nálada.

Zlatý

annas

Qunetosi, já Vás zakousnu. Ke kterému homo... se řadíte? Ale aspoň mě trochu přešla špatná nálada.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3362
Zlatý Drap 1800
Zlatý led 1454
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1080
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.