Dane

Co může zapřičiňovat poruchu prokrvení mozku a končetin?

Doplňuji:
Řekněme, že dotyčná osoba má tyto potíže i když denně jezdí 30 minut na rotopedu, jí poměrně zdravě, nekouří, nepije kávu ani alkohol, 1–2 týdně chodí do fitness centra nebo na bazén.. Jaké by mohly být další příčiny?

Nejlepší odpověď
quentos

U mozku se dám poddat, ale o prokrvení končetin jsem shodou náhod nedávno hovořil s ortopedem. Nedostatečné prokrvení končetin, zejména dolních, může být zapříčiněno nedostatečným pohybem, zejména trávíme-li mnoho času vsedě. Krev pak nemůže pořádně proudit do dolní poloviny dolních končetin. Lze to napravit občasným vstáním a projitím se.

Další odpovědi
zjentek

např. nízkej tlak v kombinaci s nedostatkem pohybu ..záměrně toho ale nejlíp dosáhneš kouřením

JájsemRaibek

např.:
http://www.ikem-kardiologie.cz/cs/pro-pacienty/co-u-nas-lecime/synkopa/

talka

Prokrvení dolních končetin (těžké nohy) bývají od nedostatku pohybu, ale mně zjistili od nedostatku červených krvinek.

anonym

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=PBkC2Xxzxe­Y...třeba najdeš odpověď?