Rokio

Co musí vykonat dívka, aby se z ní stala žena?

Podle mě musí vykonat něco významého. Musí třeba udělat maturitu, získat dobrou práci, nebo získat nějaké ocenění (např. ve sportu).

Předem děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Disraeli

Nemusí mít maturu, nemusí mít dobrou práci a ani práci, nemusí mít ani žádné ocenění.

  1. Věk… to jde samo sebou. Dospělí lidé sice nemusí být skutečně vyspělí, ale fyzicky určitě ano. O tom taky je ta dospělost. Postarší ženy a babičky už určitě nebudeme nazývat dívkami a mladými slečnami. Možná jen z legrace, mírného škádlení nebo kvůli (pokusu o) zalichocení.
  2. Duševní a rozumová vyspělost, zralost. To je hlavní. Ani zde to nepodmiňuje žádná maturita ani práce.

Duševní/mentální a fyzická vyzrálost, respektive však stačí jen ta fyzická, aby mohla být označována za ženu… čili určitý věk (sám ses nedávnou ptal na mladistvost, náctiletost, pubertu… tohle je hned za tím, řekněme po 18., po 20. roku života… přesto i o něco málo starší může být stále označována za dívku = není to vyloženě pravidlo).

Vykonat nemusí vyloženě nic. Jen počkat až zestárne nebo se učit, získávat zkušenosti, vědomosti, zlepšovat se,.. Slyšel jsem že: dívka chce pozornost, žena vyžaduje respekt (od ostatních. Jedná se však hlavně o postoj sama k sobě).
Fyzicky je ale žena prostě dospělý člověk (logicky samičího pohlaví). Děti → mladiství/v pubertě (mezi dětstvím a dospělostí, období dospívání) → dospělí → staří, když to tak řeknu.
Taky viz rozdělení člověka podle věku: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Ontogeneze_%C4%8Dlov­%C4%9Bka

Další odpovědi
Drap

Nemusí dělat nic, vše přijde samo. Tak už je to v přírodě zařízené.

_Bůh_

Nic, ženou je od narození. Má ženské chromozomy, nikoliv dívčí.