Avatar uživatele
pepan2563

Co mám dělat s páchnoucíma nohama?

Už po 5 minutách v botách je to se mnou v jedné místnosti nesnesitelné.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4779 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lenjička

Se stejným problémem jsem byla u doktorky – řekla mi, že pocení se až tak zabránit nedá, ale smradu ano. Zápach vzniká když se k potu přidají bakterie. Takže já dostala přímo nějakou dezinfekci, ale také prý pomáhají lázně nohou v Manganu – dá se koupit normálně v lékárně. I do bot jsou desinfekční přípravky, které „vyčistí“ i tuto problémovou oblast 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dědapetr

Používat bavlněné ponožky denně je měnit a taky jsou přípravky proti pachu nohou,vložky do bot které pohlcují pach,koupele nohou denně jsou také přípravky které se dávají do bot pro likvidaci pach.pokud to nepomůže navštívit doktora.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Děda Louda

Pomohla by amputace?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Kupte si zásyp /nebo sprej na potivé nohy a PO UMYTÍ si je ošetřete /nebudou se vám tak potit/
důležitá je pravidelná hygiena a pravidelné střídání ponožek a obuvi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Zkoušejte,vše co je možné,ať okolí netrpí!http://­zdravi.centrum­.cz/zdravi-a-my/2009/2/9/c­lanky/stribro-odstrani-pach-z-nohou/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tuCZek

hygiena pořádný fusekle

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jikra

Skoro ten samý problém jsem měl i já.
A přesně to chce,to co píše Lenjička a dědapetr
a navíc mi pomohl zásyp na nohy Pedik Deo za
ňákejch 30Kč.
Do všech bot i pracovních a denně.
Smrad zmizel a potivost se výrazně omezila.
Doplňuji:
Ještě bych chtěl dodat že jsem měl nohy,a to hlavně v pracovní uzavřený obuvi mokrý a jakoby uvařený protože sem dělal v horkým provoze (v hutích)no byl to vopruz.
Proto byste měl vyzkoušet všechny rady
přispěvatelů (mimo amputace)a doufám že vám
pomůžou od této životní nepříjemnosti.

Upravil/a: Jikra

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Nohy, které se potí a páchnou, kdykoli se zujete, vám dělají nejspíš těžkou hlavu a z ostudy kabát. Babské rady doporučují koupat potící se nohy ve vrbové kůře. Svařte asi tak třicet až čtyřicet gramů kůry v půl litru vody, nechte zchladnout na přijatelnou teplotu a pravidelně nohy koupejte. Nejlépe večer po umytí. Obdobnou koupel si při stejném problému můžete připravit z ořechového listí nebo oplodí.
a nebo
Velice jednoduchý a účinný recept: dvakrát denně 15 minut vykoupat nohy v roztoku hypermanganu po dobu jednoho týdne,druhý týden stačí koupat stejnou dobu jednou denně.Budete se divit,jak to zabere a od zápachu bude pokoj.

a nebo
http://total-quality.org/zdra­vi/pachnouci-nohy-lek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fortin

Bude to znít neuvěřitelně ale když mi uvěříš, zkusíš to. Vyhoď původní vložky, na spodní straně bývá lepidlo. Nahraď je jiným matrošem, třeba filcem nebo molitanem. Jestli to funguje tak mě dej palec, jinak ne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
picnimok

Bohužel nic..rostou ti od pprdele,takže vonět konvalinkama nebudou

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kytina

Můj manžel měl taky s tím problém.Koupila jsem mu Lamisil 1krát-gel.Po umytí,usušení nohou,celý obsah tubičky namazat na nohy,nechat zaschnout.24hod nemýt nohy.Toto uděláme na jaře a je rok klid!!!A taky,hlav­ně nenosit ponožky a boty od vietnamců,smrdí samy o sobě.Ahoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
editečka

amputovať???

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek