David Kubů

Co mám dělat když se okno vyklápí i otvírá a nejde pohnou s klikou? Vůbec nevím co dělat prosím, víte někdo co dělat?

Německé okna

Nejlepší odpověď
Dochy

Jde ti o to že plastové okno zůstalo viset na jednom růžku? Někde na rámu okna je pojistka a když ji ručně přestavíš do správné polohy, okno Ti půjde zaklapnout a pak už s ním budeš moct pracovat standardně (tj. zavřít, nebo otevřít, nebo vyklopit – nikoli zároveň). Pokud to opravdu nepůjde, nezbývá než zavolat odborníka.

Další odpovědi
aliendrone

Jak píše Dochy > uvést okno do polohy zavřeno/zaklopeno, aby si vodící prvky sedly do správné polohy. Někdy je potřeba úplnému dovření a zaklapnutí trochu pomoci pohybem kliky (bacha – žádná brutus síla!) S klikou ale začni manipulovat teprve v poloze okna „těsně před úplným uzavřením“ a jen pokud je to třeba. Tzn. že téměř úplně zavřené a zaklopené okno přes pohyblivé prvky zavěšení NEJDE zcela dovřít, ale nikoliv dříve! Hrozí totiž úplné vyběhnutí okna ze závěsů!

Stává se to zvláště u lacinějších oken běžně. Řešení neexistuje (no, koupit kvalitní a o dost dražší okna a namontovat je jde přirozeně vždy), musíš prostě dávat pozor na polohu kliky vůči žádané poloze okna. Pokud je klika v mezipoloze „vyklopeno“ a „otevřeno“ a v tento okamžik začneš s oknem manipulovat, máš zaděláno na tebou zmíněný průser. 🙂

Drap

Pokud bych si nevěděl rady, tak bych zřejmě zavolal servis.

College

Vše jde, pokud požádáš o pomoc správného člověka