co mam delat kdyz se me zahriva notebok

vetrani v pocitaci je zvysene a nam teplotu 70c

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Pokročilý

nevím tedy co máte na mysli zvýšením větráním, ale teplota notebooku může být způsobena zanesením průduchů mezi větráškem a žebry kterým vzduch vychází ze šasi notebooku. Doporučil bych Vám navštívit nějaký obchod kde provádějí servis notebooku. Tam Vám větráček, možná i na počkání, vyčistí.

Bronzový

70°c, jedná li se o CPU, nemusí být zas tak hodně, stačí pohledat na internetu, a zjistíte, jakou má Váš CPU maximálku, někdy je to i přes 100°c. Zanesené průduchy a žebra chlazení by mohlo jít také vyčistit vysavačem. Pokud se notebook nevypíná nebo neseká, pravděpodobně je to normální teplota. (Notebooky už jistou dobu mají ochranu proti přehřátí)

Pokročilý

POŘIĎ SI CHLADÍCÍ PODLOŽKU SEŽENEŠ JÍ TŘEBA V ALZASOFTU .DÁJEJ POZOR ABY JSI NEMĚLA NOTEBOOK BLÍZKO TEPELNÝCH ZDROJŮ(TOPENÍ ATD)

No a hlavne ty pruchody pro chladici vzduch musi byt volne, vycisteny vetrak je super vec, ale houby platna, pokud je notebook neustale polozeny na posteli a vetrani je ucpane perinou ;-) 70°C je na notebok uz docela hodne o stovce se ani nebavim. Pak taky zalezi, co na notebooku bezi za aplikace, jestlize jede procesor neustale kolem 100% neni se moc cemu divit.

Pokročilý

Důležité také je, jestli je větrák ještě funkční a otáčí se tak, jak má.

Pokročilý

Mám ještě jednu poněkud pragmatickou radu - když se mi přehříval notebook na klasickém dřevěném stole, dal jsem si pod něj obdělník ze skla - sklo perfektně rozvede teplo do stran a NB už nezlobí! Peřina v posteli má pochopitelně efekt zcela opačný :-(

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.