anetfrankova

co mám dělat když moje kočka utočí stále na moji 3 letou dcerku.Na mě taky přece utočí ale když ji okřiknu je hodna

týká se to mé dceri a kočky o mě nejde

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Funna

hghgh

a ještě bflmfb

Doplňuji:
z ankety rozpačitá nejsem, je mi jasné, že ta, co ji zakládala zjevně neví o co tu běží a klikala na vše, co uviděla…
add kočka …rozdíl je v tom, jestli je kočka agresivní už od kotěte, nebo jste ji k „agresivitě“ vychovali tím, že si s ní dítě různě „hraje“ což se kočce zrovna líbit nemusí a preventivně se brání útokem…
jasně to vidím doma…manžel kočku vyloženě obtěžuje do takové míry, že na něj začne syčet a jakmile k ní přiblíží ruku, vyjede po něm…v tom okamžiku ji pohladím já-ta hodná a rázem je z ní mílius a začne spokojeně vrnět…a za tohle napadení ji mám vyhodit z domu, nebo dokonce uspat, když se útokem jen bránila?…
uznávám, že 3 leté dítě je malé a nemůžete pořád hlídat, co se děje…ale místo nějakého vyhazování zvířete, bych doporučovala je od sebe odizolovat…sama píšete, že když ji okřiknete, tak se uklidní, takže ještě to není ztracený případ pro veterináře a injekci, časem se to uklidní…

Další odpovědi
anonym

ffhfb

Zbavovat se zvířete a odpovědnosti za něj jen proto, že jsme zanedbali nebo nezvládli jeho výchovu je trestuhodné a konečně v mnohých případech i trestné. Rady některých uživatelů směřující k „odstranění“ nebo dokonce uspání kočky svědčí o neznalosti problému a volby toho nejjednoduššího řešení. Ostatně proč ne, jejich kočka a jejich dítě to není, že? Rada, že máte navštívit veterináře je také zcestná. Veterinář zpravidla není psycholog. Kdybyste měli manželskou rodinnou krizi, také s tím nepůjdete na chirurgii. Veterinář se zabývá léčením somatických (tělesných) potíží a ne nápravou poruch chování. Ve vašem případě je úplně špatný závěr otázky. NEtýká se to JEN vaší dcerky a kočky. Pokud kočka útočí i na vás a po okřiknutí je „hodná“ a na dcerku útočí, tak se nejedná o „hodnou“ kočku. Moje vnučka je ve věku vaší dcerky, narodila se „do zvířat“, tak jako její matka-moje dcera, obě odmala vyrůstaly mezi různou domácí havětí, ale nikdy nedošlo k žádnému problému. Hlavně proto, že všichni věděli, co si mohou dovolit a kde mají své hranice i limity. Týkalo se to jak dětí, tak zvířat a nikdy nebyli zástupci obou „skupin“ spolu sami bez přítomnosti dospělé osoby. Podotýkám, že to bylo v zájmu jak dětí, tak „zvěře“. Radila bych vám následující postup: pořiďte si přepravku a nechte kočku vykastrovat. NIKDY nedovolte aby došlo třeba i k náhodnému okamžiku, kdy bude kočka s dítětem sama. Okřikovat a kárat už nestačí, jakmile zaútočí, popadněte ji za kožich a zavřete do transportky. Vy musíte být paní situace a ne kočka! V postavení v rodině musí mít kočka podřadné místo, tedy až po dceři a jakýmkoliv jiným členem rodiny nebo jakýmkoliv člověkem. Zvíře je prostě zvíře a to musí být podřízeno člověku. Pokud vaše autorita je nízká, kočka evidentně ovládá situaci. Doporučuji kastraci, protože v době říje nebo březosti ( či falešné březosti ) může být kočka ještě víc agresivní a náladová, nebojím se napsat, že i nevyzpytatelná. Kastrace je běžný zákrok, kterým se kočka zklidní, ubude hormonálních bouří a s tím spojených výkyvů nálad. Přes všechna tato opatření bych vám doporučovala konzultaci se zvířecím psychologem, neboť vzájemná pohoda všech zúčastněných by měla být cílem. Možná nedojdete až k tomuto cíli, ale i cesta k němu vám může v mnohém pomoci. Pokud nevíte o vhodném kontaktu na poradce, můžete mi písnout vnitřní poštou, doporučím vám někoho.

SteimlX

ffhfb

Doplňuji:
v zásadě proti hghgh nic nemám, ale doporučoval bych se okamžitě zbavit kočky, pokud je na dítě agresivní.
Mně osobně nezdařilé a občasné útoky"vyženěné" kočky nevadí, ale udělat cokoli mému dítěti(nemám), tak jde okamžitě z domu.
PS: měli jsme menšího psa, kousnul neteř(2roky) do nosu.
Od té doby byl vždy v jiné místnosti. Nedoporučoval bych nikomu nic riskovat

hanulka11

ffhfb

kočka zřejmě žárlí na dcerku, že se jí věnujete – pro bezpečnost bych se kočky zbavila, protože nikdy nevíte ,co se může v nepozorované chvíli stát a pak si to budete vyčítat

Damiana

ffhfb

O tebe jde především – jsi dospělá a jsi člověk – v tomto případě nejspíš hlava rodiny a vůdce smečky. Scestnou myšlenku chorého mozku o utracení zvířete jen proto, že se chová jako zvíře rovnou zavrhni, ale spíš se zamysli. Dítě nemá rozum z toho, jak se ke zvířeti chovat, zvíře zase nebude ohleduplné k dětským gestům, obtěžování a máchání rukama. Tvou povinností je být ve střehu – a když už máš doma tyto dva tvory, tak se je z té „nevyšší“ pozice snažit ukočírovat. Takhle malé díte nechat samotné se zvířetem je nebezpečné pro oba dva. A tohle je také (bohužel) jeden z nejčastějších důvodů, proč se – pro klídek doma – zvíře šoupne (přinejlepším) do útulku. Souhlasím s Bohemicou.

anonym

hghgh

Moc ráda bych pochopila, o čem je anketa. A podle druhých dvou odpovídajících koukám, že jsou z toho také rozpačití.
Pokud bys napsala otázku bez ankety, bylo by to vhodnější.
Jednoznačně zastávám názor, že pokud zvíře zaútočí na člověka, chce to konzultaci s veterinářem. Pokud je to útok na dítě a navíc opakovaný, tak bych takového „mazlíčka“ nechala uspat. To totiž není v takovém případě mazlík, ale šelma, a ta u malého dítěte nemá co pohledávat. Samozřejmě si s tím malé dítě neporadí, je to na zodpovědnosti jeho rodičů.

vanromanka

ffhfb

honza19hk

hghgh

doporučuji brokovnici!

Jinak k té anketě,když nevíš co napsat ,tak radši nepiš nic, protože tohle akorát svědčí o tvé inteligenci.Mačkat písmenka na klávesnici umí každý,ale mělo by to dávat trochu smysl.

Deli

hghgh

Najděte kočce jiné ubytování dřív, než Vaši dcerku podrápe v obličeji nebo nedej Bože jí poškodí oči.
Mám podobnou zkušenost, měli jsme kočku, byla vyloženě „tahací“, nechala si líbit všechno. Pak svou nešikovností spadla z výšky, nic se jí nestalo, prohlédl jí veterinář, ale zřejmě leknutím změnila povahu. Najednou se schovávala a z úkrytu útočila na nohy kolemjdoucích. Dala jsem jí týden, když se to nezlepšilo, našla jsem jí ubytování na vsi. Bydlí už asi 8 let u vzdálených příbuzných, z bytových podmínek si polepšila na stodolu s myšmi, a nutno říct, že jí to celkově prospělo, zjevně má jiné zábavy, než kousat lidi do nohou.

vanromanka

já když jsem byla malá měli jsme taky kočku nebyl zadnej problem souhlasim z -iv-II.

anonym

vanromanko, ja bych uspavala nektere majitele tech zviratek ! :) .., ale i nektere nemajitele .. :)
lidi kecaj, remcaj .. ,ale kocka ma svoji nespokojenost projevit asi jak ?

  • iv-

anonym

na 100 % kocka zarli .. chyba je malokdy ve zvireti .. v nejvetsim pripade je v majiteli .....
ja se chovam ke zviratum stejne jako k detem ..
mnohdy udela jedna pochvala vic, nez 100 napomenuti, karani ..
kdyz bude kocka hodna , chvalte ji, hladte , noste , vysvetlujte … jen samym karanim, nic nezmuzete .. mela jsem 2 kocourky – pred 3 lety zemrel prvni, ve veku 18let a pred rokem druhy – 14 let. Nikdy jsem nemela sebemensi problem … -iv-