Co mám dělat, když jsem našla na zemi ptáče?

Našla jsem na zemi ptáčátko. Asi spadlo z hnízda, které je na stromě. Žije, je docela v pořádku. Už má peří a chodí, ale neumí létat. Je trochu menší než dlaň. Co mám dělat- nebo co je v této situaci nejlepší udělat? Nechci aby umřelo. Děkuji :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Zlatý

Nejlepší je, když ho tam necháš. To, že je na zemi, neznamená, že vypadlo a kdyby přeci jen ano, matka si ho najde. Hlavně na něj vůbec nesahej, aby nenačichlo tvým pachem.
Doplňuji:
příroda.cz: Co udělám když najdu v přírodě "opuštěné" mládě?

Právě proto, že lidé chodí většinou po přírodě slepí a hluší tak nevidí, že zdánlivě opuštěných mláďat je venku tolik, že jestliže by měli každé zachraňovat, potřebovali by k tomu pomoc nejméně Armády ČR. Nevidí, že ptáče má poblíž rodiče i dalších pět sourozenců, neslyší, že se ptáčata s rodiči dorozumívají kontaktními hlasy a neslyšeli ani to, že rodiče mláďata hlasitě varovali před nebezpečím (tedy před vámi) už daleko dříve, než jste to jedno z mláďat málem zašlápli. Proto asi si myslí, že mládě je zcela samo a úplně opuštěné a je nutné ho každopádně vzít domů a tam ho "zachránit".
Více jak 98 % mláďat nalezených v přírodě není vypadlých ani opuštěných a není je třeba "zachraňovat"!!!. Mají poblíž své rodiče, kteří je dokrmují každé zvlášť a jedná se o zcela normální proces osamostatňování mláďat. Nejlepší co můžete udělat je tedy jít pryč a nechat mláďata v klidu se svými rodiči.

Další odpovědi:

Zlatý

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Příroda a životní prostředí

Zlatý Drap 650
Zlatý beer 514
Zlatý annas 513
Zlatý hanulka11 447
Zlatý mosoj 364
Zlatý www 358
Zlatý marci1 238
Zlatý gecco 206
Zlatý quentos 183
Zlatý venkovan 179

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.