zjentek

Co mají všichni Češi proti novým Windows 10?

Já je vyzkoušel a šlape to bezvadně!?

Ad fgh- ;DDDDDDDDDDDD­DD............
…a co maj všichni proti desítkám?

Vždyť šlapou jako hodinky.?

Původně v otázce
Windows XP 10 místo Win 10

Nejlepší odpověď
McArthur

Až si to budeš zkoušet rok, tak možná poznáš, co proti tomu mnozí mají.

Jinak to není špatný systém, jen zatím není úplně vhodný pro firmy, které nad systémem potřebují mít kontrolu. Ty jsi uživatel a asi Ti moc nevadí, že systém má kontrolu nad Tebou a ne Ty nad ním.

Další odpovědi
dubraro

1/ Nejen Češi, W10 se nešíří tak rychle, jak by se výrobci líbilo.
2/ Čechům asi přece jen více než jiným vadí, že je systém sleduje a špehuje a bonzuje. Jsou na to historicky citlivější.

anonym

Windows 10 je vhodný pro komunisty, kterým nevadí řada omezení a sledování. Je to jako koupit si plavky s přišitou kotvou.

anonym

Windows XP 10 neexistuje, takže proti ním nic nemají.

Found, Komunismus je neskutečně omezující pro lidi, co chtějí obcházet systémek, jako já, tudíž říkat, že W10 je pro komunisty, je hovadina.

To, že tě W10 sleduje, je pravda. Sleduje tě úplně každý OS. Jestli chceš, aby tě nikdo nesledoval, zahoď veškerou elektroniku a jdi se schovat do bunkru. XP sou na nic, W10 jsou zatím nejlepší.

Cenobita

Pro jednoduché práce jako brouzdání po Internetu jsou Win10 OK, ale pro náročnější práci se systémem je systém Win10 to katastrofa. Docela by se na ně hodila označením ta verze Win Nein (něm. Windows NE)

led

„Najprv treba opraviť formuláciu v otázke: "… všichni Češi…“. Nie všetci Češi sú proti novým Windows 10 a ani proti jeho letnej Veľkej aktualizácii.
Problém je v tom, že mnohí si zvykli na WXP, ale to je už opakovanie vzťahov pri každej novelizácii a nutnosti meniť zaužívané zvyky.
Mnohých z tých, čo robili kedysi ešte v assembleri (pre neznalých, v strojom kóde), zaskočil prechod na „okná“, pretože prišli o krásu a tajuplnosť programovania, veď boli čosi extra, medzi užívateľmi počítačov a konzol.
Dnes (vlastne už minulý rok), opäť zaskočila mnohých otvorenosť systému a prechod na cloudy, ale súčasne aj zvýšená činnosť počítačových škodcov, nesprávne nazvaných „hakeri, hackeri“ a strach o dáta, ktoré na druhej strane neopatrne rozsýpajú, ako „zrno na poli“, hlavne na sociálnych sieťach.
Praca vo W10 mi zjednodušila niektoré kroky, nemusím v mnohých prípadoch zháňať drahý software, pretože už je v systéme.
Nestačí len čítať a veriť všetkému, čo sa píše v médiách, čo hovoria známi, ale vyskúšať si to a až potom, ale nie len z prvého položenia prstov na klávesy, ale z aspoň viacdňovej práci, sa vyjadriť kladne, alebo záporne a rozhodovať o účelnosti prechodu na nový systém.
Na druhej strane, ak zotrváte tvrdohlavo na starom systéme, prichádzate o podporu a inovácie. Pokrok neostane stáť na jednotlivcovi.

V každom prípade prechod na W10 je lepší krok než boli Windows Me a Windows Vista, ktoré boli vytvorené ako akýsi urýchľovací, ale nedotiahnutý medzikrok z obchodných dôvodov firmy Microsoft.

Tw!st

Mám win 10, celkem mi i vyhovují, jen mě štvou automatické aktualizace. Když třeba potřebuju na hodinu plnou rychlost internetu a desítky si usmyslí, no to je ale krásná doba stáhnout nějakou novou aktualizaci, vezmu si tak 95% tvého internetového připojení. Ale i s tím se dá něco dělat.

Jiří Bohumil

Já si je nechal nainstalovat, přez net, loni v říjnu do NB s W8.1, na základě jejich neustálého vnucování. Po instalaci mi nastaly neskutečné potíže při spouštění různých aplikací (na př. Adobe a pod.) Ne MS aplikací. Celkově jsem s nimi měl problémy, některé nešly vůbec spouštět. Ozval jsem se na náš MS a postěžoval si. Nevím jestli je to možné, ale výsledkem bylo, že se mi NB zablokoval, přešel do „nouzového provozu“ a nebyl jsem schopen se dostat zpět do normálu. Podotýkám, že nejsem žádný IT, pouze trochu informovanější uživatel. Mám nainstalovaný oficielní antivir ESET Smart Security 9 a při jeho instalaci bylo nutno vypnout antivir Win Defender (nesmí být ůdajně v provozu dva antiviry spoučasně). Takže jsem jej měl proto vypnutý. Při kontrole nefunkčního NB jsem ale zjistil, že jej najednou mám zapnutý a při snaze jej opět vypnout, mi byl přístup k tomuto odepřen. Nevím, zda-li to bylo způsobeno zásahem z venčí, je-li to možné, já to ale určitě nezapínal. Zkrátka jsem byl v koncích. Takže jsem se musel obrátit na přítele, kvalifikovaného IT, kterého se snažím otravovat pouze v nouzi nejvyšší, se žádostí o radu a pomoc. První co mi řekl a o čemž MS při upgrade na W10 nic neříká, že je nutno před upgrade provést perfektní údržbu počítače a vyčistění od všeho balastu. Protože jsem toto neprovedl, mohlo to mít potom vliv na problémy s funkcí a i se spouštěním různých aplikací. Nakonec jsem se rozhodl (v tom možném termínu do 30 dní) k návratu k původním W8.1, které mám s úpravou podporující práci i jako ve W7, bez tapet. Přítel mi tedy vrátil do NB mé původní W8.1, já si s tím rady nevěděl, on to měl provedeno během pár minut. Od té doby vše OK a já nechci o W10 ani slyšet. Takže nevím. Po té špatné zkušenosti už mám z těch W10 i trochu strach. Takže to je má zkušenost s W10.

fiam

Já s nadšením instaloval desítky a po roce jsem rozzuřen k nepříčetnosti. Nejsem hráč, hodně programuji a dělám grafiku a za relax považuji youtube. Taky vím, že všechny sys špiclují, v desítkách jsem povypínal co šlo (dvě hoďky práce) i když jsem za „cílenou reklamu“ od googlu vděčný (nerad bych koukal na nabídky plín, nebo vložek), ale aby mi microsoft VNUCOVAL svoje programy považuji za těžký oraz a drzost. Mám dlouho koupené obstarožní ACDSEE pro obrázky, šlape bez problémů, ale M$ jej vyhazují a vnucují mi ten debilní „cosi“ na *.jpg! s poukazem, že „program (ACDSEE) má problémy“ bez bližší specifikace. Také se pořád snaží mi vyhodit volný „media player clasic“, který lépe a radostněji přehrává vše co si vymyslím. Divím se, že neprotestuje proti Chromu (že by zabrala ta pokuta před pár léty?). Poslední upgrade mi pozapínal všechnu špionáž a já si musel zopakovat zmíněné dvě hoďky! Nejenom že M$ vymyslel pěkně blbou klávesnici pro česko a ignoroval naši vlastní práci (lidi si zvyknou i na šibenici), ale dělají z nás nesvéprávné hlupáky, nutí nás do vlastního a ne vždy nejlepšího pohledu na svět. Poslední upgrad mi taky vyhodil „EPSONscan“ co jsem používal na multifunkci a jsem zvědavý, co ještě najdu změněné! WIN10 jinak fungují dobře, za ten rok spadly jenom tři krát, ale tyhle zásahy do vůle uživatele mě tak iritují, že asi přejdu na linux i za cenu, že se jej budu muset naučit ovládat. Nebo přeinstaluji na WIN7 a zakážu UP na desítky. Problém mám s tím skoro terabajtem dat, ale další disk by to mohl řešit… Myslím, že desítkami si to M$ definitivně pohnojil, protože to špiclování a zásahy jsou už neúnosné a navíc okaté. Bill šel do penze a to mladé ve vedení asi maká spíše pro CIA, ne pro vlastní kapsu…

anonym

dubraro, úplně každý systém špehuje, ÚPLNĚ. Ani W10 není výjimkou.

anonym

dubraro, úplně každý systém špehuje, ÚPLNĚ. Ani W10 není výjimkou.

led

Kritici, nie je pravda, čo tvrdíte. Je to len otázka pohľadu na problém.
Nie som len prostý užívateľ a hráčka počítačových hier (ktoré v mojom počítači ani nenájdete), ale aj sa zaoberám počítačmi už od čias assembleru a DOSu.

zjentek

McArthur- ne, nevadí. Já, finance mám v polštáři a cennosti zakopaný, pěkně postaru.

anonym

zjentek: Proboha proč bys měnil zlaté Windows XP. Pokud nehraješ novější hry, které vyžadují alespoň sedmičky, tak se jich drž zuby nechty XPček! Já mám Windows 7 a nechci přestoupit na vyšší ani za nic. Windows 10 je vhodný pro komunisty, kterým nevadí řada omezovaní svobody.