Co když člověk se stejným jménem vyzvedne moji objednávku na poště?

Na e-shopu zadám jméno a příjmení, tel číslo, email a dodací adresu. Dodací adresu dám na poštu. No ale co když na poštu přijde třeba můj bratránek nebo otec, co se jmenují jménem i příjmením stejně? Jak za přepážkou zjistí, že to nejsem já, když v objednávkách zadáváme jen dodací adresu, ale ne trvalou adresu jako na OP? Objednávka může být už zaplacena přes účet a já o ni přijdu.

Nejlepší odpověď
Dochy

Požaduj, aby zásilka byla odeslána alespoň doporučeně a pak se zapisuje OP přebírající osoby. Takže by balík byl dohledatelný.

A mám pocit (teď bez záruky), že pokud přbíráš zásilku na poště, že se OP kontroluje a snad i zapisuje vždy.

Další odpovědi
da ny

Ano, pošta takovou zásilku jmenovci na OP vydá. Měli by do PC zanést adresu z OP.
Jmenovci se stejnou adresou (otci) vydají i doporučenou zásilku.
Výjimkou by měl být dopis úřední, na kterém je též RČ (měla by být kontrola).
Tj. ze zkušeností, i osobních 🙂
Pokud uvedete telefonní číslo u balíku na poštu, případně odesíláte poste restante sám /někdo Vám/, měl byste o dnu dodání vědět, díky SMS od pošty pouze Vy. Pokud by otec, bratranec stejného jména byl náhodně vyzvednout nějakou, svou zásilku, patrně by mu vydali i Vaši.

led

Dochy, číslo dokladu totožnosti sa zapisuje pri preberaní zásielky na pošte, ale na ulici alebo na adrese, ak poštár pozná adresáta, stačil podpis bez preukazu. A tu mohol vzniknúť problém „neoprávneného“ prevzania zásielky rodinným príslušníkom. Podpísal, prevzal, ale neodovzdal, aj to sa stávalo…